Aprašymas

Organizatorius:

Ukmergės kultūros centras kartu su Labdaros fondu „Vienybė“ ir VšĮ „Vaikų poilsis“ Veprių vaikų vasaros stovykla „Šventosios vingis“

Veiklos laikas:Veikla jau įvyko 2010m.

Aprašymas:

Programoje 2010 m. vasarą dalyvavo 651 vaikų.

Šioje stovykloje vykdyta programa - meninis ugdymas.

Stovyklautojai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po Veprių miestelį, susitiko su krašto muziejaus įkūrėju J.Ženteliu. Meninių-kūrybinių veiklų užsiėmimuose tapė ant medžio žievių,  eskizavo, piešė, interpretavo, fotografavo ir filmavo miestelio, ežero, pušyno erdvėse. Vaikai taip pat studijavo istorinį architektūrinį paveldą, atliko tiriamąsias dailėtyrines užduotis, tapė įvairiomis priemonėmis ir būdais. Stovyklos organizatoriai suorganizavo kelionę į Trakus, kurios metu veiklos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su senaisiais Trakais, jų istorija ir architektūriniu, kultūriniu paveldu. Laisvalaikio metu vyko sportiniai žaidimai, maudynės, padainavimai ir diskusijos prie laužo, vakarais - dienos darbų aptarimas. Stovykloje buvo surengta meninių-kūrybinių darbų ekspozicija. Sukurta apie 200 darbų, kurie eksponuojami Dailės mokyklos galerijoje “Keliaujantis paukštis”, Ukmergės Vlado Šlaito bibliotekoje, Ukmergės kultūros centro galerijoje.

Kūrybinės stovyklos Vepriuose metu pagilintos kultūrinio, meninio ugdymo, kūrybinės raiškos galimybės, susipažįstant, stebint ir analizuojant Lietuvos kultūros paveldą, gamtos paminklus ir grožį. Vaikai įgavo daugiau patirties, savarankiškumo, žinių, pasitikėjimo savimi, savitvarkos, atsakingumo, bendravimo su kitais vaikais įgūdžių. Jie taip pat pasisėmė naujų kūrybinių idėjų, kaip minimaliomis ir netradicinėmis priemonėmis galima pasidaryti labai gražių ir įdomių dalykų, išmoko naujų žaidimų, dainų, šokių, dirbti būryje ir bendradarbiauti, savanoriškai padėti kitiems. Vaikai ne tik įgijo naujų draugų, tapo draugiškesni, bet patyrė naujų įspūdžių, smagiai pailsėjo.