Aprašymas

Organizatorius: Ukmergė švietimo centras

Aprašymas:Planuojama, kad programoje 2012 m. vasarą sudalyvaus 235 vaikai, iš jų 24 socialiai remtini vaikai. Stovykloje įgyvendinama programa – „Šventosios vingiai“. Programa įgyvendinama pagal ekologinio-gamtosauginio ugdymo temą.

Dalyvaudami programos veiklose, vaikai galės pasijusti gamtos dalimi, pajusti pagarbą gyvybės įvairovei, paslaptingumui ir šventumui. Bus stengiamasi vaikams parodyti, jog ir jie yra atsakingi už šalia esančių gyvūnų ir augalų gyvybės išsaugojimą. Stovyklautojai bus skatinami domėtis ir rūpinti visu tuo kas gyva: gamtos reiškiniais, augalais, gyvūnais, išmoks pažinti arbatžoles, patys jas virs ir degustuos. Vaikai taip pat bus mokomi pasigaminti įvairių darbelių iš buitinių atliekų, dalyvaus Miško šventėje, aplankys Kauno Botanikos sodą bei Tado Ivanausko muziejų.

Vaikai taip pat turės galimybę susitikti su gamtosaugininkais, menininkais, darbščiais žmonėmis, puoselėjančiais savo gyvenamąją aplinką, diskutuos ekologinėmis temomis, konstruos svajonių parašiutus su šūkiais ir linkėjimais Žemei. Ekologinių žygių metu tyrinės ir vertins aplinkos būklę, lankysis ichtiologinių draustinių zonose prie Šventosios upės ir Veprių ežero, pamatys botaninį draustinį.

Kiekvieną dieną stovyklautojai dalyvaus rytiniuose sveikatinimo užsiėmimuose, mokysis meditacijos ir jogos pratimų, o vakarus jaukiai leis prie laužo.