Aprašymas

Organizatorius: Labdaros fondas „Vienybė“

Aprašymas:Planuojama, kad programoje 2013 m. vasarą sudalyvaus 300 vaikų, iš jų 27 socialiai remtini vaikai. Stovykloje įgyvendinama programa – „Vaikų švietimo ir kultūrinio bendradarbiavimo stovykla „Lietuvos atgaja“ - Zelva “. Programa įgyvendinama pagal kultūrinio-etninio paveldo pažinimo temą.

Stovyklos pagrindinė idėja ir tikslai kasmet tampa vis labiau aktualesni ir svarbūs jaunajai kartai. Šią vasarą bus tęsiama ilgalaikė kultūrinio-etninio paveldo pažinimo programos kryptis. Visos trijų pamainų temos ir programinių dienų tematika iš esmės atnaujintos ir vaikams bus pateiktos visiškai naujai.

Pamainoje „Atbėga elnias devyniaragis. Mitai. Magija. Legendos“ vaikai susipažins su senaisiais, pamirštais ir mažiau žinomais lietuvių tautos mitais ir legendomis, protėvių tikėjimu, gamtos ir jos reiškinių garbinimu. Stovyklos metu bus apžvelgiama visą žmogaus būtį – nuo gimimo iki mirties, kas lemia jo likimą, kaip prisijaukinti aitvarus ir apsisaugoti nuo piktos lemties.

Pamaina „Kitoje pusėje dangaus“ – tai gyva Antuano de Sent Egziuperi kūrinio „Mažasis princas“ interpretacija iš lietuvių kultūros perspektyvos. Kaip ir pačiame kūrinyje, stovykloje svarbų vaidmenį vaidins vertybės, o vadovai padės vaikams ieškoti sąsajų su lietuvių kultūra, tautiniu identitetu. Įvairių veiklų metu stovyklos dalyviai bus įtraukiami ir skatinami diskutuoti,  apmąstyti ir įtvirtinti savo asmeninį ryšį su lietuvių kalba, istorija ir kultūra, suvokti vertybinius tarpusavio panašumus ir skirtumus.

Pamainoje „Kultūra meno ritmu“ stovyklautojai susipažins su Vilniumi – Lietuvos kultūros centru, į kurį bent trumpam suvažiuoja visos tarmės, amatai, tautos ir palieka savo neišdildomus pėdsakus. Atsivertę Vilniaus žemėlapį, pasižvalgysime po jį ir atgajietiškai studijuosime Vilniaus gatves, prospektus, skverus.

 

 

 

Daugiau informacijos:

www.latgaja.lt