Aprašymas

Programos tikslas – ugdyti vaikų socialines ir emocines kompetencijas sveikos gyvensenos srityje, derinant formalias paskaitas ir neformalius užsiėmimus, skirtus formuoti sveiką gyvenseną, vertybes, sąžiningumą, garbę, skatinti valios, ryžto, užsispyrimo ir savikontrolės ugdymą.

Uždaviniai:

  • Organizuoti įvairių sporto šakų užsiėmimus (ne mažiau nei 13 skirtingų) stovyklos metu. Patirtis rodo, jog lengviausias kelias formuoti sveiką gyvenseną, yra užsiimant įvairiomis sporto šakomis. Sportu skatinsime fizinį aktyvumą, drausmę, komandinį darbą.
  • Pažinti save socialinėje, neformalioje aplinkoje. Asmeniniai, grupiniai prisistatymai, renginiai ir varžybos per 10 dienų vaikams padės atsiskleisti save, atrasti  naujų  patirčių.
  • Puoselėti ir saugoti gamtą, pažinti gimtąjį kraštą. Stovyklos metu vaikai išbandys turistavimo ypatumus, lavins fizinę ištvermę žygių metu, mokysis saugiai ir tvarkingai elgtis gamtoje. Stovyklos lokalizacija (Ventos regioninis parkas) sudaro galimybę visapusiškai pažinti kraštą keliaujant: įvairių žygių maršrutai, aplankant saugomus gamtos ir kultūros objektus, muziejus, amatininkus (keramikus, kalvius, žolininkes). Stovyklos metu vaikai trumpam apsigyvens skautų saloje, kur bus ugdoma pagarba gamtai ir aplinkai, mokoma išgyvenimo, skautų paslapčių, maisto rinkimo gamtoje.
  • Skatinti žinojimą ir supratimą, koks svarbus yra veiklos ir poilsio derinimas, asmens ir aplinkos švaros įtaka žmogaus sveikatai ir gyvenimo kokybei. Stovykloje įrengta pirtis ir  kubilas. Vaikai su patyrusiu pirtininku lankysis pirties užsiėmimuose, grūdinsis, susipažins su tradicinėmis pirties paslaptimis.
  • Vaikų fantazijos lavinimas, kūrybiškumo skatinimas. Menų terapija (keramika, tapyba, karpymas, gamtos menas) skatinsime vaikų atsipalaidavimą, įtampos mažinimą, kūrybiškumą ir išskirtinumą.
  • Ugdyti sveikos gyvensenos nuostatas, formuojant sveikos mitybos įgūdžius ir įpročius. Sveika gyvensena – sveikas maistas. Į stovyklą maistas, daržovės tiekiamos iš ekologinių vietinių ūkininkų, kad vaikai suprastų, koks svarbus yra sveikas maistas. Vaikams bus suteikta galimybė  prisiliesti prie sveiko maisto ruošos. Lauke įrengta lauko virtuvė, su židiniu ir senoviniu puodu, kur vakarais grupelės vaikų su vadovais verda ekologišką daržovių troškinį ir vaišina visą stovyklą.