Aprašymas

Programos tikslas – ugdyti vaikų socialines ir emocines kompetencijas sveikos gyvensenos srityje, derinant formalias paskaitas ir neformalius užsiėmimus, skirtus formuoti sveiką gyvenseną, vertybes, sąžiningumą, garbę, skatinti valios, ryžto, užsispyrimo ir savikontrolės ugdymą. Uždaviniai: Organizuoti įvairių sporto šakų užsiėmimus (ne mažiau nei 13 skirtingų) stovyklos metu. Patirtis rodo, jog lengviausias kelias formuoti sveiką gyvenseną, yra užsiimant įvairiomis sporto šakomis. Sportuodami vaikai kartu skatins fizinį aktyvumą, drausmę, komandinį darbą. Pažinti save socialinėje, neformalioje aplinkoje. Asmeniniai bei grupiniai prisistatymai, renginiai ir varžybos stovyklos metu, menų terapija, padeda vaikams atskleisti savo gebėjimus, tapti drąsesniems, atviresniems bendravimui su kitais. Tuo pačiu vaikai įgyja naujos patirties neformaliuose užsiėmimuose kartu su bendraamžiais, palaiko socialinius ryšius. Puoselėti ir saugoti gamtą, pažinti gimtąjį kraštą.

Stovyklos metu vaikai išbandys turistavimo ypatumus, lavins fizinę ištvermę žygių metu, mokysis saugiai ir deramai elgtis gamtoje. Stovykla įsikūrusi atokiau nuo gyvenviečių, vaizdingoje vietovėje. Tai leidžia vaikams pabūti laukinėje gamtoje, atokiau nuo miesto triukšmo, pamatyti tikrąjį gamtos grožį. Taip pat stovyklos metu vaikai trumpam apsigyvens skautų saloje, kur bus lavinami išgyvenimo įgūdžiai, sužinos įvairių skautų paslapčių. Skatinti žinojimą ir supratimą, koks svarbus yra veiklos ir poilsio derinimas, asmens ir aplinkos švaros įtaka žmogaus sveikatai ir gyvenimo kokybei. Stovykloje turime įrengta pirtį ir kubilą, kuriuose vaikai galės atsipalaiduoti, išmokti grūdinti savo organizmą, taip pat susipažins su tradicinėmis pirties paslaptimis. Vaikų fantazijos lavinimas, kūrybiškumo skatinimas. Stovykloje yra įrengta menų studija, kurioje vaikai galės ugdyti savo kūrybiškumą. Stovykloje skatiname vaikus saugoti gamtą, naudojant kuo mažiau popieriaus, todėl vaikai savo meninius sugebėjimus skatinami atskleisti kuo įdomiau ir kūrybiškiau panaudojant kitas turimas priemones.

Menų studijoje vaikai galės užsiimti tapyba, karpiniais, pinimu, puokščių kompozicijomis iš laukinių gėlių, gamtos menu. Menų terapija skatina vaikus atsipalaiduoti, nuima susikaupusią įtampą, lavina kūrybiškumą bei atskleidžia išskirtinius vaikų gebėjimus. Ugdyti sveikos gyvensenos nuostatas, formuojant sveikos mitybos įgūdžius ir įpročius. Sveika gyvensena yra ne tik fizinis aktyvumas, bet ir sveika mityba. Daugelis vaikų Lietuvoje valgo mažai daržovių, tai rodo ir Lietuvoje atlikti gyventojų mitybos tyrimų duomenys. Daržovės turi daug reikalingų medžiagų ir vitaminųbesivystančiam organizmui. Todėl stovyklos metu vaikams yra diegiamas suvokimas, kad daržoves būtina valgyti, nes jos ne tik sveika mums, bet ir skanu. Todėl visi stovyklos patiekalai papildyti įvairiomis daržovėmis, kurios į stovyklą atkeliauja iš aplinkinių ekologinių ūkių. Taip pat stovykloje yra įrengtą lauko krosnis, kurioje stovyklautojai praktikuodami sveikos gyvensenos įgūdžius kartu su prižiūrinčiais vadovais galės išsivirti daržovių sriubą ar troškinį.