Programos tikslai:
- Plintant šiuolaikei susvetimėjimo, vienatvės ir patyčių epidemijai gerinsime stovyklos emocinį foną ugdydami kiekvieno emocinį intelektą.
- Sudaryti sąlygas kiekvienam stovyklautojui patenkinti interesus, saviraiškos poreikius, plėtoti gabumus, gilinti dalykinius gebėjimus, padėti plėsti akiratį.
- Užimtumo paslaugas suteikti taip, kad būtų skatinami pažinimo, lavinimosi, saviraiškos poreikiai, sudarant sąlygas papildomai ugdyti vaikų ir jaunimo savarankiškumą, plėtoti jų gebėjimus ir patirtį.
- Pasitelkiant žmogaus ir aplinkos sąveikos procesus, siekti sveikatos bei fizinių jėgų stiprinimo, kultūrinės, dvasinės, teigiamos psichoemocinės būsenos palaikymo, malonių pojūčių, išgyvenimų atkūrimo.
Programos uždaviniai:
- Rasti atsakymą į klausimą – kas lemia, kad vienam žmogui sekasi, kitam-ne? Ne išsilavinimas, ne patirtis, ne žinios ar intelektas. Aiškinsimės, kad egzistuoja emocinis intelektas, jo įtaką , sugebėjimą pasinaudoti jo galiomis.
- Sukurti stovykloje tokią aplinką ir stovyklavimo dvasią, kuri mokytų atsakingai leisti laisvalaikį kryptingai bręstant kaip asmenybei, stiprintų bendruomeniškumo jausmą, paliktų gilius įspūdžius.
- Užtikrinti tokią laiko praleidimo kokybę, kuri formuotų kuo įvairiapusiškesnę asmenybę.
- Vykdyti programą taip, kad kiekvienas vaikas būtų įtrauktas į pažintinę, sportinę, kūrybinę veiklą, kuri ugdytų ir grūdintų asmenybę – pasitikėjimą savimi, kritinį mąstymą, gebėjimą dirbti komandoje.
- Motyvuoti stovyklos darbuotojus pristatyti save kaip organizuotus, atsakingus, besivadovaujančiais humanizmo principais ir bendrosiomis vertybėmis, kultūringus, dorus Lietuvos piliečius ir tokiu savo pavyzdžiu skatinti pasitikėjimą bei vykdyti ankstyvąją prevenciją.