Aprašymas

Stovyklų metu sukursime erdvę, kurioje vaikai galės atsiskleisti ir ugdyti savo kūrybiškumą gyvai bendraudami su edukatoriais, amatų meistrais, etninės kultūros specialistais bei patys būti aktyvūs viso kūrybinio proceso dalyviai. Iš kartos į kartą perduodama patirtis ir specialūs įgūdžiai, atkuriamos istoriškai susiformavusios tradicijos palaiko tautos gyvybingumą.

Stengiantis perduoti žinias apie Aukštaitijos krašto tradicijas, amatus bei tautodailę jaunajai kartai itin svarbi yra pažintinė ugdomoji etninės veiklos sritis – edukacija. Todėl stovyklautojams siūlomos išvykos, ekskursijos ir edukacinės programos, kurios supažindins stovyklautojus su senolių palikimu, tradicijomis, tautodailės ypatumais, amatais bei laisvalaikio užsiėmimais. Stovyklautojai prisimins kalendorines šventes bei papročius būdingus konkrečiam metų laikui, susipažins su tradiciniais amatais bei turės galimybę išbandyti save pindami juostas, gamindami muilą, droždami šaukštus, gamindami kermošinius saldainius, margindami margučius ir kepdami senovinius riestainius.

 

Programos uždaviniai:

  • Sudaryti palankias sąlygas atsiskleisti vaikų fizinei prigimčiai, individualioms asmenybės savybėms bei emocinių reikmių ir socialinių poreikių tenkinimui;
  • Lavinti tarpusavio neformalaus bendravimo įgūdžius;
  • Ugdyti gebėjimą konstruktyviai spręsti problemas;
  • Skatinti saviraišką ir kūrybiškumą bendraujant;
  • Ugdyti kūrybišką mąstymą;
  • Plėsti vaikų tradicinės krašto kultūros pažinimo akiratį;
  • Praktinių užsiėmimų metu ugdyti amato bei kulinarinio paveldo įgūdžius, plėsti meninės raiškos galimybes.

 

Stovykla vyks adresu: Mokyklos g. 17, Kaltanėnų mstl., Švenčionių r. sav.

 

Besidomintieji turi tiesiogiai kreiptis į stovyklos organizatorius nurodytais kontaktais.