2020 rugpjūčio 03
Pažinimo vasara Žiobiškyje

 2020 m. liepos 19–25 dienomis Žiobiškio turistinėje bazėje vyko Rokiškio jaunimo centro organizuojama vaikų vasaros stovyklos programa „Pažinimo vasara“ 7–18 metų vaikams. Stovykloje dalyvavo Rokiškio, Šiaulių, Vilniaus rajonų vaikai. Stovykla truko 7 dienas, kurių metu vyko įvairios, nuotaikingos, įdomios, kūrybiškos veiklos. Pirmomis  dienomis vaikai susipažino su turistine baze, grupių vadovais, programa, kambario draugais. Stovyklautojai žaidė įvairius susipažinimo ir pasitikėjimo žaidimus.  Vaikai atliko įvairias komandos formavimo užduotis, skatinančias greitą mąstymą ir sprendimų priėmimą. Vakare vyko krikštynos, kurių metu atlikdami linksmas užduotis stovyklautojai  tapo tikrais stovyklos dalyviais. Tolerancijos ir pilietiškumo dieną vaikai vaidino situacijas, susijusias su jų kasdienybe, pateikė sprendimo būdus, gaminosi draugystės apyrankes.  Buvo organizuotas žygis į Vilkų kaimą ir ekologinė akcija „Padėk gamtai“. Jos metu vaikai sužinojo apie išnykusį Vilkų kaimą, šioje teritorijoje gyvenusius partizanus.

Kitomis dienomis vyko sportinės, kūrybinės veiklos varžybos, Eko madų šou, „Lobio ieškojimas“, „Eurovizija“, Žemės menas, „Šokio judesių eksperimentas“ ir kt. Stovykloje apsilankė atstovai iš įvairiausių organizacijų: Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Rokiškio rajone, Rokiškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono PK. Organizacijų atstovai kalbėjo ir atsakinėjo į vaikams kylančius klausimus apie sveikatą, policininko darbą, vaikų teises ir pareigas, vaikams pravedė praktinius užsiėmimus. Žiobiškio kaimo bendruomenės atstovai vaikams pravedė etnografijos renginį–vakaronę „Iš močiutės skrynios“. Kiekvieną vakarą vyko dienos aptarimas ir diskusijos. Vaikai daug bendravo neformalioje aplinkoje, dirbo grupėse, mokėsi iš vyresnių ir bendraamžių. Grupių vadovės Inga, Ieva nuoširdžiai bendravo su vaikais, padėjo spręsti iškylančias problemas. Įdomius užsiėmimus organizavo programos vadovė Sandra.

Programa įgyvendinama ir projekto TAPK2, kurį vykdo Švietimo mainų paramos fondas, inicijuoja Švietimo mokslo ir sporto ministerija. Stovyklos programa finansuojama Europos Sąjungos fondo, Rokiškio r. savivaldybės ir vaikų tėvų lėšomis.