Aprašymas

Dirbdami su vaikais, jaunimu ir jų šeimomis pastebime, kad vis labiau didėja atotrūkis nuo natūralios aplinkos: vaikams trūksta gamtos pažinimo, saugojimo ir puoselėjimo įgūdžių, tyrinėjimų natūralioje aplinkoje patirties. Vasaros ir žiemos periodu organizuodami vaikų ir jaunimo stovyklas, sąmoningai jas rengiame erdviuose gamtos plotuose, švarioje ir ekologiškoje aplinkoje, kur stovyklautojai gali prisiliesti prie gamtos, pajusti jos grožį, pastebėti vykstančius pokyčius. Puikiai suprantame, kad miesto vaikui ir jaunuoliui sunkiau įprasminti ekologinės elgsenos patirtį, nes daugelį gamtos reiškinių negali stebėti natūraliomis sąlygomis. Todėl šiomis gamtos pažinimo ir ekologinio ugdymo stovyklomis siekiame, kad jauni žmonės atrastų gamtos vientisumą ir harmoniją, numatytų savo veiksmų padarinius gamtai bei jų grįžtamąjį poveikį. Todėl visų pirma dalyviai susipažins su Žemaitijos ežerais, upėmis, gamta įvairiais metų laikais, gamtos paveldo objektais.

Gamtoje – viskas darnu, kol tos darnos nesuardo žmogus. Apie tai diskutuosime stovyklų metu.

Ieškosime „gamtos pažinimo“ savyje - skirsime dėmesį kiekvieno stovyklautojo sveiko gyvenimo būdo formavimui per fizinį aktyvumą ir kūno grūdinimą - darant rytines mankštas vėsiu oru lauke, žygiuojant gamtos pažinimo takais, valgant sveiką ir kuo natūralesnį maistą.

Antrinis žaliavų, produktų panaudojimas - taip pat neatsiejama ekologijos dalis. Nebenaudojamus daiktus galima “atgaivinti” ir panaudoti, pakeitus jų pagrindinę paskirtį arba tiesiog šiek tiek atnaujinus. Pasitelkus fantaziją ir originalias idėjas, panaudoti daiktai ar atliekos gali būti ne kartą prikelti naujam gyvenimui. Kūrybinėse dirbtuvėse stovyklautojai galės realizuoti savo sumanymus, kūrybiškai ir šiuolaikiškai atnaujindami nebereikalingus, išmetimui paruoštus daiktus. Pasidalinsime su vaikais patirtimi, darant įvairius rankdarbius iš panaudotų žaliavų, - siuvant žaisliukus iš skiaučių (tinkančius įvairioms progoms ir kalėdinius) ir siuvinėjant, piešiant ant medžio lentelių, kuriant mozaikas iš daužytų plytelių gabaliukų.

Sieksime ugdyti vaikų ir jaunimo ekologinį sąmoningumą, dalijantis jų patirtimi su draugais ir bendraamžiais.

 

Stovyklos pamainos:

2016 12 27 - 2016 12 31

2017 04 10 - 2017 04 14 

 

Daugiau informacijos rasite: www.stovykladraugai.lt

Besidomintieji turi tiesiogiai kreiptis į stovyklos organizatorius tinklalapyje nurodytais kontaktais.

 

Kur vyksta ?