2017 sausio 30
Žiemos stovykla „Vaivorykštė“ kvietė stovyklautojus pasidžiaugti edukaciniu poilsiu

2017 m. sausio 3-7 dienomis Varėnos r. Liškiavos daugiafunkciame centre organizavome vaikų poilsio stovyklą „Vaivorykštė“ (programa „Gamtos bičiuliai“).

Šįkart stovyklautojų sulaukėme iš Merkinės ir Merkinės sen., Varėnos, Druskininkų. Stovyklos metu vykome į Metelių regioninį parką, gėrėjomės Metelio bei Dusios ežerų platybėmis iš apžvalgos bokšto. Regioninio parko muziejuje mokėmės pažinti paukščius, daug naujo žinojome apie balinį vėžlį, regioninio parko valdose plytinčius ežerus, sprendėme kryžiažodžius, žaidėme žaidimus, vaišinomės čiobrelių arbata.

Sausio 5 dieną, nors spaudė šaltukas, prisimindami artėjančią Trijų karalių šventę prie laužo žaidėme žaidimus, atsisveikinome su žaliaskare eglute.

Sausio 6 dieną vykome į Dzūkijos nacionalinio parko gamtos mokyklą. Čia daug sužinojome apie pušis, didįjį margąjį genį, pelkes. Išmokome atskirti vilko ir šuns pėdsakus, gavome po vilko pėdsako antspaudą. Dirbome su lupomis ir mikroskopais. Ypač smagu buvo įsitaisius sėdmaišiuose gėrėtis gamtos garsais.

Stovykloje sužinojome, kad parskaitytą laikraštį galima dar kartelį panaudoti nupinant iš jo reikalingą rakandą, žaislą ir pan. Ačiū savanorėms Irenai ir Danutei pamokiusioms mus šio amato.

Susiskirstę grupėmis, tyrėme sniego užterštumą. Džiaugiamės, kad teršalų aptikome tik netoli katilinės esančiame sniege.

Stovyklos vakarais žaidėme žaidimus, šokome, sportavome, piešėme su druska, liejome žvakes.

Džiugu, kad vaikams stovykla patiko ir neprailgo. Didelė dalis stovyklautojų ketina sugrįžti į kitas pamainas.

 

- Varėnos r. Liškiavos daugiafunkcio centro direktorė Vita Barišauskienė

 

Kitos naujienos