2017 sausio 04
Žiemos atostogų metu – moksleivių diskusijos apie meną

Gruodžio 28 d. – sausio 1 d. Vilniuje vyko Moksleivių ateitininkų žiemos akademija „Ir tai buvo gera“, kurioje beveik 70 jaunuolių iš visos Lietuvos diskutavo apie kūrybą, meną, grožį ir jo suvokimą.

Kodėl menas yra svarbus? Kaip nepasiklysti meno įvairovėje? Kaip suprasti ir kalbėti apie jį? Koks meno ir religijos santykis? Ieškoti atsakymo į šiuos klausimus paskaitų ir diskusijų metu moksleiviams padėjo kviestiniai lektoriai: restauratorius, VU Kominikacijos fakulteto docentas dr. Juozapas Blažiūnas, dailininkas ir žurnalistas Vaidotas Žukas, „Modernaus meno centro” projektų vadovė Miglė Survilaitė, dailės terapeutė Sigita Kučikaitė, muzikologas dr. Jonas Vilimas, filosofijos mokytoja dokt. Sigita Šilingaitė.

Renginyje dalyvavę ateitininkai ir jų bičiuliai taip pat lankėsi skirtinguose Vilniaus muziejuose ir galerijose, kūrybinių užduočių ir vakarų metu pristatė savo požiūrį bei interpretacijas. Tradiciškai paskutinįjį Moksleivių ateitininkų žiemos akademijos vakarą renginio dalyviai kartu sutiko ir Naujuosius metus.
Norėdami pateikti į akademiją moksleiviai turėjo atlikti užduotį: parašyti rašinį ar meno kūrinio recenziją. „Rašinys padeda moksleivui pasiruošti akademijai. Kiekvienas vadovas skaito vaikų rašinius, kad geriau juos pažintų, suprastų, kaip jie mąsto, pasidžiaugtų vaiko mintimis, įdėtu darbu ir paskatintų daugiau domėtis duota tema“ – rašinių idėją pristato akademijos vyriausioji vadovė, studentė ateitininkė Julija Ladigaitė, kartu pastebėdama, kad viena iš šio renginio sėkmės priežasčių – savanoriškai moksleivių vadovais renginyje dirbantys daugiau nei dvidešimt studentų. „Jie dovanoja savo atostogas, rūpestį, buvimą kartu ne todėl, kad neturi, ką veikti, bet todėl, kad supranta (dalis ir patys yra patyrę), kiek daug moksleiviai praturtėja būdami čia, Moksleivių ateitininkų žiemos akademijoje“ – sako J. Ladigaitė.

Ateitininkai – viena gausiausių ir ilgiausiai Lietuvoje veikianti jaunimo organizacija, ugdanti stiprią tautinę ir katalikišką savimonę turinčius bei gebančius aktyviai ir kūrybiškai reikštis įvairiose gyvenimo srityse jaunuolius. Moksleivių ateitininkų akademijų tradicija Lietuvoje gyvuoja ilgiau nei dvidešimtmetį, per metus organizuojamos trys akademijos moksleivių atostogų metu.

 

Moksleiviai, norėdami patekti į Moksleivių ateitininkų akademiją turi paruošti užduotį – parašyti rašinį, recenziją ar atlikti alternatyvią užduotį. Prieš kiekvieną akademiją (kurių per metus vyksta trys – žiemos, pavasario ir vasaros) renginio organizatoriai ir vadovai pateikia skirtingas užduotis, atsižvelgdami į būsimos akademijos temą. Rašinių temos nurodomos pagal amžių, taip pat nurodoma ir rekomenduojama literatūra. Taip skatiname moksleivius pasigilinti ir pasirengti akademijai – kad dalyvavimas renginyje būtų kuo vaisingesnis, prisidėtų prie jauno žmogaus asmenybės augimo. Kiekvienas rašinys yra skaitomas kelių vertintojų, taip pat ir būsimų jaunuolio vadovų. Pagal nustatytus kriterijus jis įvertinamas, parengiamos pastabos, komentarai. Akademijos metu surengiamas bendras rašinių / darbų aptarimas, perskaitomi geriausiais išrinkti darbai, o vėliau – grupelėse bei individualiai su vadovais moksleiviai aptaria savo rašinius, išgirsta komentarus. Trijų geriausių darbų autoriai yra apdovanojami – gauna kelialapį į kitą akademiją. Skelbiame tris geriausiais pripažintus darbus:

Kitos naujienos