2019 rugsėjo 09
„Vasaros dėlionė“ Veprių stovykloje sudėliota

Dešimtasis Veprių stovyklos sezonas kartu su projektu „TAPK 2“ liepos ir rugpjūčio mėnesiais vyresniuosius stovyklautojus iš Ukmergės ir aplinkinių rajonų, Vilniaus, Kauno, Jungtinės Karalystės, Norvegijos ir net JAV, kvietė į programos „Šventosios vingiai. Vasaros dėlionė“ veiklas.

Šių pamainų stovyklautojams komandinę dvasią pajusti padėjo skautiški išbandymai su jaunimo asociacija „Patirk“. Nemažas būrys stovyklautojų dviračiais leidosi žygin į Deltuvą, keliavo po vaizdingas Veprių apylinkes. Minėdami Pasaulio lietuvių metus, liepos 6 -ąją drauge su vietos bendruomene ant piliakalnio sugiedojo himną. Šiuolaikinio šokio užsiėmimai stovykloje padėjo atrasti naujas muzikos ir judesio jungtis. Stalo žaidimų turnyrai leido atgauti jėgas, o Vietovardžių metams skirti protmūšiai telkė diskusijoms ieškant teisingų atsakymų. Tikras išbandymas - plaukimas Šventąja bei Veprių ežeru baidarėmis, kurį visi įveikė sėkmingai. Susitikimo su Ruklos Kunigaikščio Vaidoto MPB kariais metu stovyklautojai sužinojo apie tarnybą, tenkančias užduotis, karjeros galimybes, jėgas išbandė įveikdami kliūčių ruožą, susipažino su ginkluote, turėjo galimybę pajusti važiavimo šarvuočiu „patogumus“. Įsimintina diena vieniems tapo pažintis su Ukmerge: keliaudami grupelėmis „prakalbino“ miesto skulptūras, aplankė įvairiose vietose „nutūpusius“ balandžius. Išvykos į Jonavą metu kiti pabuvojo Krašto muziejuje ir susipažino su paslaptinga ir didinga AB „Achemos“ teritorija. Naujų patirčių kiekvienas įgijo įveikdamas „Lokės pėdos“ trasas – čia daug padėjo draugų patarimai, padrąsinimai. Veiklas prasmingai papildė susitikimai su policijos pareigūnais bei kinologais iš šunų dresavimo mokyklėlės „PumZoris“. Laisvalaikiu kiekvienas stovyklautojas galėjo jungtis prie bendraminčių tinklinio, kvadrato aikštelėse, rasti patrauklų stalo žaidimą ir jį išbandyti su draugais, rišti apyrankes, o paskutinę dėlionės jungtį teko surasti naktinio žygio metu

Daugelis vyresniųjų stovyklautojų jau ne pirmą vasarą susitinka Vepriuose, todėl paliko ir savo dovanas - vadovaujant menininkui Česlovui Lukenskui ruošė eskizus, o vėliau juos „perkėlė“ ir ant autobusų stotelės sienų miestelio centre. Spalvingas ir nuotaikingas bendras piešinys greitai atkreipė gyventojų ir miestelį pravažiuojančių dėmesį, primindamas, kad Vepriams jau 635. Su keramike Vita Vaitkevičiene nulipdė varpelių, kurie papuoš Veprių muziejaus prieangį. O stovyklos teritorijoje drauge sukūrė labirintą – paliko savo atneštą akmenuką, kad lauktų sugrįžtančių kitą vasarą.

Per tris programos „Šventosios vingiai. Vasaros dėlionė“ pamainas 64 stovyklautojai pasinaudojo daline projekto TAPK 2 parama.

Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos programos „Šventosios vingiai. Vasaros dėlionė“
vadovė Vida Ramanauskienė

Kitos naujienos