2022 liepos 19
Vaikų vasaros stovykla „SVEIKI!“

Šios stovyklos metu buvo stiprinama vaikų lyderystė, pareigingumas, tolerancija, atsakomybė, draugiškumas aplinkai ir visuomenei. Lavinamas geresnis mąstymas, komandinio darbo įgūdžiai, didesnė ištvermė ir pasitikėjimas savimi bei vienas kitu. Vaikų vasaros stovyklos „SVEIKI!“ edukacinė programa įgyvendinta iš projekto „Tapk2“, kurį vykdo VšĮ Švietimo mainų paramos fondas. Projekto programa finansuojama LR ir Europos socialinio fondo lėšomis. Stovykla organizuota stovyklavietėje Šileliai. Programa skirta 8 – 17 amžiaus vaikams.

Didelis dėmesys skirtas fiziniam aktyvumui ir sportiniams žaidimams, organizuotos fizinį aktyvumą skatinančios veiklos - futbolo, tinklinio, krepšinio rungtynės, sudarytos sąlygos žaisti stalo tenisą bei stalo futbolą, savo ir komandos narių jėgų išbandymas kliūčių ruože, išbandytas taiklumas šaudymo rungtynėse, rungtyniauta orientaciniame žaidime, taip pat plaukta su baidarėmis ir pripučiamais plaustais. Buvo ugdomas vaikų loginis ir strateginis mąstymas žaidžiant stalo žaidimus, dalyvaujant viktorinose. Skatinamas kūrybiškumas ir saviraiška pasitelkiant menines priemones, kuriant būrių pristatymus, vėliavų piešimą, taip pat kuriant skanduotes. Programa įgyvendinta pasitelkiant neformaliojo ugdymo principus ir metodus – susipažinimo, įsijautimo, bendradarbiavimo, refleksijos ir įvertinimo. Ugdytos svarbios asmeninės savybės - kantrybė, savikontrolė, savo ir kitų emocijų pažinimas, savarankiškumas, atsakomybė, gebėjimas spręsti problemas.

Mokyta sveikos gyvensenos principų – miego rutinos, rytinė mankšta, subalansuota ir sveika mityba, reguliarus fizinis aktyvumas, pozityvus požiūris į mus supančią aplinką, higienos principai. Kiekviena diena buvo pilno veiksmo, naujų potyrių, juoko ir šypsenų. Dienos kupinos saulės, daug maudytasi upėje. Kiekvieną vakarą vaikai turėdavo dienos aptarimą, laiškučių skaitymą ir naktipiečius su šilta arbata prie laužo. 2022 m. „SVEIKI!“ stovyklos pamaina uždaryta ir išpildyta su kaupu! Prabėgo nuostabi pamaina su daug nuotykių, įspūdžių. Vaikai iš stovyklos išvyko kupini teigiamų emocijų, susiradę naujų draugų, išbandę naujas veiklas. Džiaugiamės kiekvienu stovyklautoju, lauksime Jūsų sugrįžtant kitų metų vasarą. Tariame didelį AČIŪ entuziastingiems, atkakliems, energingiems, idėjų kupiniems stovyklos vadovams, savanoriams. Vieninga ir stipri komanda, geriausia ką turime.

 

 

 

 

 

Kitos naujienos