2018 balandžio 13
Turiningas laisvalaikis technologijų stovykloje

Asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ žiemos atostogų metu (vasario 19 – 23d.) bei pavasario atostogų metu (balandžio 3 – 7 d.) Plateliuose organizavo vaikų technologijų stovyklas „Atostogos Plateliuose: išmaniai ir kūrybingai!“

Stovyklų tikslas yra kūrybingai taikyti informacines technologijas Lietuvos skirtingų vietovių pažinimo ugdymo procese bei tenkinti patyrimo, saviraiškos, bendravimo poreikius. Stovyklose dalyvavo 83 9-15 metų amžiaus vaikai iš Šiaulių, Vilniaus, Klaipėdos rajono, Šalčininkų ir kitų Lietuvos vietovių.

Kiekviena diena stovykloje prasidėdavo įvairiomis kūrybiškomis IT veiklomis ir užsibaigdavo pramogomis ir renginiais. Stovyklos dalyviai „SketchUp“ programos pagalba projektavo savo svajonių namo 3D maketą, kūrė mobiliąją aplikaciją, mokėsi pilotuoti bepiločius, modeliavo ir konstravo įvairius objektus  iš „Little Bits“ konstruktoriaus. Taip pat stovyklos metu vaikai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose Žemaitijos nacionaliniame parke. Šaltojo karo muziejuje stovyklautojai, klausydamiesi įdomių istorijų, atlikdami užduotis ir įgyvendindami misijas susipažino su istoriniu Šaltojo karo laikotarpiu. Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centre personažas Giliukas stovyklos dalyvius pakvietė į kelionę po nacionalinį parką, pažinti ir atrasti jo slėpinius. Stovyklautojai leidosi į patyriminius žygius. Kalvotu, miškingu reljefu visi keliavo Šeirės mišku, kopė į Siberijos apžvalgo bokštą iš kurio grožėjosi atsivėrusiu gamtovaizdžiu bei susipažino su gamtos paveldo objektais.

Šių stovyklų metu vaikai patobulino ar įgijo naujų IT įgūdžių ir sužinojo, kad telefonas bei kompiuteris yra skirti ne tik žaidimams. Įvairios aktyvios, edukacinės veiklos bei kiti metodai leido dalyviams pažinti save, atskleisti savo asmenybę, ugdyti bendravimo ir komunikavimo, darbo komandoje įgūdžius, susirasti naujų draugų.

Kitos naujienos