2021 rugpjūčio 30

Vasaros spalvos“, orientuota į socialinį-emocinį ugdymą, bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijų ugdymą, savarankiškumo, darbo komandoje, lyderystės įgūdžių lavinimą. Programa skirta 7-17 metų vaikams, finansuojama Švietimo mainų paramos fondo, Ukmergės rajono savivaldybės bei tėvų lėšomis. Programa įgyvendinta trimis vaikų vasaros poilsio stovyklų pamainomis. Stovyklautojai ugdė darbo komandoje, problemų sprendimo, lyderystės įgūdžius komandiniuose, orientaciniuose, patyriminiuose žaidimuose, tarp jų: „Lobio paieška“, orientaciniai žygiai po Veprių apylinkes, linksmoji olimpiada, estafetės, protmūšiai, stalo žaidimų turnyrai, „Nuotykių turizmo“ organizuoti komandos formavimo žaidimai pasitelkiant irklentes ir plaustus Veprių ežere.

Daug dėmesio skirta fiziniam aktyvumui ir sportiniams žaidimams – keliauta į žygius po Veprių kraterio teritoriją dviračiais ir pėsčiomis, mokytasi šiuolaikinio ir gatvės šokio judesių, pasitikėjimas savimi stiprintas nuotykių parke „Lokės pėda“, išvykoje pas karinės istorijos klubą „Miško broliai“, dalyvaujant jaunimo asociacijos „Patirk“ parengtose veiklose: orientaciniame žygyje, šaudyme iš lankų.

Stovyklautojų kūrybiškumas ir saviraiška meninėmis priemonėmis buvo skatinama įrengiant kūrybinę-poilsio erdvę, kurioje vaikai galėjo spalvinti, piešti, kurti rankdarbius, bendrauti; meno terapijos ir socializacijos institutas „VYTA“ padėjo vaikams išreikšti save piešimo ant vandens (Ebru), smėlio mandalų kūrimo edukacijose; stovyklautojai noriai dalyvavo „Talentų šou“ vakaruose, paruošdami įdomius, išbaigtus, smagius pasirodymus.

Prisiliesta ir prie istorijos žinių gilinimo – „Vikingų kaimas“ supažindino su senovės baltų gyvensena, karyba, virtuve, žaidimais; „Miško broliai“ plačiau supažindino su Ukmergės krašto istorija, pažintinių žygių po Veprių apylinkes metu vaikai sužinojo Veprių miestelio istoriją ir legendas. Didelis dėmesys skirtas darnos su gamta jausmui ugdyti – mankštos vykdavo lauke, dažnai ant Veprių ežero kranto; „Džiunglių žmogus“ ir jo istorijos apie egzotinius gyvūnus padėjo pamatyti, kad ir tritonas, sraigė ar tarakonas yra savaip žavūs, vaikus stebino persikais kvepiantys vabalai, spalvotos gyvatės, su aplinka susiliejančios gyvalazdės.

Vaikai iš stovyklų išvyko kupini teigiamų emocijų, susiradę naujų draugų, išbandę naujas veiklas. Nuoširdi padėka entuziastingoms, atkaklioms, energingoms, išmanioms, idėjų kupinoms stovyklų vadovų komandoms, savanoriams, pamainų koordinatoriams. Ačiū, kad prisidėjote prie programos įgyvendinimo. Vaikų ir tėvų atsiliepimai apie stovyklą ir stovyklavimo patirtį teigiami, tad labai laukiame sugrįžtant pas mus ir kitąmet!

Ukmergės r. Veprių mokykla-daugiafunkcis centras

Projektų koordinatorė Jonė Palaimaitė

 

Kitos naujienos