2018 sausio 08
Sveikatos centro „Energetikas“ stovykloje „Ten, kur saulę nusineša jūra“ - sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas

Sveikatos centro „Energetikas“ stovykla „Ten, kur saulę nusineša jūra“ pakvietė vaikus įdomiai ir smagiai praleisti laiką mokinių rudens ir žiemos atostogų metu. Stovyklos metu didelis dėmesys buvo skirtas sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui, fizinei sveikatai, emociniam komfortui, ir svarbiausia – pilnavertei vaikystei. Stovyklautojai turėjo tikslingą ir veiksmingą fizinį aktyvumą, kuris efektyviai formuoja ir ugdo naudingus sveikatai įpročius. Taip pat didelis dėmesys skiriamas sveikai mitybai. Vaikai sportuodavo rytinių mankštų metu, žaidė komandinius žaidimus, pramogavo žaisdami stalo tenisą, biliardą, o ypač daug džiaugsmo vaikams suteikė plaukiojimas baseine. Čia vyko net ir vandens krepšinio varžybos!

Rudens stovyklos metu stovyklautojai susipažino su visomis krikščioniškomis šventėmis - Kūčiomis, Kalėdomis, Trimis karaliais, Užgavėnėmis, Pelenų diena, Verbų sekmadieniu, Velykomis, Sekminėmis, Devintinėmis, Žolinėmis, Vėlinėmis.

Vėlinės - tai mirusiųjų šventė. Žmonės panašūs į gamtą: gimsta, užauga, pasensta ir miršta, todėl prasminga, kad Vėlinės švenčiamos vėlų rudenį. Stovyklos organizatoriai surengė apleistų kapelių Šventosiose kapinėse tvarkymą. Stovyklautojai turėjo progą prisiminti iškilius, tautai ir tėvynei nusipelniusius žmones, išsiaiškinti pagarbos mirusiųjų atminimo papročius ir uždegti žvakutes - amžiną gyvųjų ir mirusiųjų ryšio simbolį.

Žiemos stovyklos metu vaikai turėjo smagių išvykų į Klaipėdos ir Palangos miestus. Vaikai aplankė Klaipėdos Teatro aikštėje veikiančią Aidos Raimondos Pečeliūnienės sukurtą parodą - prakartėlę „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę“ bei pamatyti svarbiausia, šventosios šeimos, scena. Kompozicija pasakoja Jeruzalėje gyvenusių žmonių kasdienybės, buities, tarpusavio santykių istorijas. Vaikai apžiūrėjo, kaip buvo kepama duona keraminėse krosnyse, kaip spaudžiamas aliejus iš alyvuogių, kaip rauginamos odos ir vėliau iš jų siuvamas apavas, rūbai, kokie gyvuliai buvo auginami, kokiu transportu žmonės naudojosi. Taip pat stovyklos dalyviai aplankė Nacionalinį Palangos gintaro muziejų, dalyvavo edukacinėje programoje, aplankė Palangos kalėdinių eglučių alėją. Žinoma, šventiniu laikotarpiu vaikai entuziastingai ruošė kalėdinius sveikinimus – atvirukus. Jie pasveikino vienišus senolius ir surengė sveikatos centro gyventojams šventišką koncertą. 

Koncertas buvo surengtas ir stovyklos uždarymui. Renginiui pavadinimu „Švęsk šventę šventiškai“ vaikai ruošė sceninius kostiumus, šoko, dainavo, deklamavo eiles, pristatė sveikos gyvensenos principus.

Stovyklos metu buvo pasitelkti simuliacijos, refleksijos metodai, parengti teatralizuoti pristatymai. Tačiau svarbiausia, kad vaikai galėjo tiesiog pabūti vaikais - buvo skatinama jų kūrybinė saviraiška įvairiose meno terpėse. Vaikai daug dainavo, žaidė, vaidino, mokėsi pažinti aplinką, save ir šalia esančius.

Kitos naujienos