2019 rugpjūčio 02

„Merkurijaus stovykla“ – tai gėlo vandens lašelis sūrioje jūroje. Ši stovykla, įsikūrusi nedideliame Vilkijos miestelyje, netoli Nemuno kranto. Gretimais mažos parduotuvėlės, žalios ir mažais rasos lašeliais nulietos pievos, įsikūrę mes. Čia būti, reiškia pamilti kiekvieną žemės lopinėlį, gamtą ir viską kas mus supa, nes ši stovykla – tai lyg namai, tikri namai, kuriuose jautiesi saugus, mylimas, priimtas toks, koks tu esi, nesvarbu tu mažas ar didelis, tamsus ar šviesus, draugiškas ar drovus.

Kiekvieną dieną pradedame dieną rytine mankštele, nesunkia, bet efektyvia, kad visą likusią dieną jaustumėmės aktyvūs ir žvalūs. Maitinimas – taip pat labai svarbus. Valgome sveikai, jaukioje valgykloje, keturis kartus per dieną. Grįžę po užsiėmimų, esame tokie išalkę, kad maistas atrodo taip viliojamai skaniai, kad net pirštus norisi apsilaižyti.

O būrelių įvairovė... Kadangi esame skirtingi, vadinasi turime skirtingus ir pomėgius. „Merkurijaus stovykla“ leidžia kiekvienam vaikui atrasti save. Jeigu mėgsti mokytis, vadovai siūlo pasimokyti vengrų, ispanų ir kitų kalbų, jei mėgsti sportuoti, tai gal tau patiks gimnastika, komandiniai žaidimai, jei mėgsti piešti arba esi kūrybingas, tai kaip tau skamba dailė, 3D piešimas ar tautodailė. Čia ne viskas, pasirinkimas tikrai gausus. Galima vardinti ir vardinti kol lūpos išdžius, bet esmė yra tame, kad ir koks tu atvykai į šią stovyklą, patikėk tu būsi šiltai priimtas ir su visu kaupu.

Kuo dar ši stovykla didžiuojasi, tai vakariniais renginiais. Kiekvieną vakarą vyksta tai, ko vaikai be galo laukia ir ruošiasi. Tai gali būti „Improvizacijos šou“, per kurį stovyklautojai vaidina, šoka, žaidžia šaradą, įmina mįsles ar piešia. Dar vyksta „Talentų šou“, kuriame vaikai demonstruoja savo talentus ir paskui, geriausius pasirodymus parodo tėveliams. Kaipgi „Merkurijus“ be šokių maratono, edukacinių renginių, turistinių žygių, kino apdovanojimų ir kitos begalės užsiėmimų, kuriuos mums paruošia ši stovykla. Dar didžiuojamės, kad pas mus atvyksta garsūs svečiai, kurių vaikai labai laukia.

Ir kaipgi stovykla be vadovų. Įsivaizduokite, kad ši vieta – tai skruzdėlynas pilnas mažų skruzdėlyčių. Kas vyksta jei niekas neįveda tvarkos? Ogi visiška beprotybė! Tai šiame skruzdėlyne motinėlės, tai nuostabūs vadovai, kuriuos gerbiame, bet ir be galo mylime. Esame paskirti į mažesnius būrelius, kad neįsivyrautų chaosas ir kiekvienas būrelis turi vadovą. Vaikai taip pripranta prie vadovų, kad išaušus paskutinei dienai nurieda ne viena gaili ašarėlė. Taip yra todėl, nes jei tikri savo darbo specialistai. Kai reikia padeda atsistoti, kai verki – nuvalo ašaras nuo skruosto, užstoja ir pamilsta vaikus kaip savo.

Vakarais vyksta diskotekos per kurias vaikai šoka ir dūksta taip, kad paskui miega kaip pelytės. Kartais vakarus paįvairiname kino vakariais, kai visi susėdame ir žiūrime filmus. Jauki tyla užpildo stovyklą meile ir šiluma.

Kaipgi stovykla be stovyklautojų. Mielų, draugiškų ir nuostabių asmenybių. Kas groja, kas piešia, visai nesvarbu, nes kiekvienas čia yra laukiamas.   

Vykdomą sveikos gyvensenos programą analizavo edukacinio žurnalistų būrelio dalyviai.

Rezultatus aprašė stovyklautoja Akvilė Bliujutė.

Kitos naujienos