2017 rugpjūčio 18
Sveika gyvensena - pagrindinė „Virvytės“ stovyklos tema

Vaikų vasaros poilsio stovykla „Virvytė“ yra įsikūrusi Ventos ir Virvytės upių santakoje, Mažeikių ir Akmenės rajonų rubežiūje. Tai stovykla, skirta įvairaus amžiaus vaikams, norintiems pailsėti nuo mokyklos ir pasinerti į smagių akimirkų kupinas dešimt dienų, kurias stovyklos vadovai paverčia pačiomis įsimintiniausiomis. Kaip gandrai pavasarį, taip ir vaikai kasmet sugrįžta į stovyklą pasiimdami už rankos draugus taip pat norinčius tapti stovyklos dalimi.

Stovyklos programa yra koreguojama taip, kad ši būtų kuo įdomesnė vaikams ir kad jie galėtų išbandyti viską, ko nėra išbandę: jodinėti arkliu, šaudyti iš lanko, leistis lynu, sukaupus drąsą pasirodyti rengiamame „Talentų šou“ ar tapti ištvermingiausiu organizuojamame naktiniame žygyje.

Šiais metais stovyklos „Virvytė“ tema - sveika gyvensena. Kad diena prasidėtų žvaliai, stovyklautojai rytą pradeda nuo mankštos, kurią yra paruošę stovyklos vadovai. Gerai žinoma mankštos daina visiems pakelia nuotaiką, todėl ir krosą bėgti tampa lengviau. Vėliau laukia pusryčiai, o po pusryčių lieka truputis laisvo laiko, per kurį stovyklautojai paprastai turi eiti tvarkytis kambarių, nes likusią dienos dalį jie būna užimti būreliuose ir renginiuose.

Pirmąją stovyklos dieną tradiciškai stovyklautojams yra rengiamos krikštynos, prieš jas visada pasivaikštome po stovyklą, kad susipažinę su stovykla vaikai galėtų dalyvauti orientacinėse varžybose. Vakare išmokstame stovyklos šokį, kurį kiekvieną dieną po ramybės valandos (orui leidus) šokame. Kitomis dienomis veikia būreliai, kuriuose stovyklautojas per dešimt dienų tikrai apsilanko. Didelis vaikų susidomėjimas - dailės studija, kur realybei vietos nėra, nes ją užpildo fantazija! Dailės studijoje dirba meno vadovas, kuris padeda vaikams atminimui nusipinti draugystės apyrankes, išmoko kuo kitu galima pakeisti baltą popieriaus lapą ir

kad ant sienų namie piešti nevertėtų.

Maistas yra gaminamas stovyklos virtuvėje, bet kad vaikai išmoktų būti savarankiškais, septintąją pamainos dieną organizuojame žygį į skautų salą, ir ten ant laužo kepame bulves, daug skanesnes nei namie iškeptas. Lietuviški orai nenuspėjami, o lietui lyjant lauke įgyvendinti numatytas veiklas pasidaro sunku, bet tai ne kliūtis, nes stovykla yra pasiruošusi bet kokiam orui. Ne kartą žiūrėjome filmus „Forum Virvytė“ salėje, rengėme diskoteką bei kitus renginius, kurie taip pat gerai pasiteisina būnant tiek po dangumi, tiek po stogu.

Žinoma, visi įspūdžiai po stovyklos atmintyje išlieka, bet atsiminimai turi būti įamžinti nuotraukose! Aplink, kaip šešėlis, vaikšto fotografas ir fiksuoja gražiausias stovyklautojų emocijas, kurias vėliau gali pamatyti įsigiję USB raktą.

Šią 2017 metų vasarą stovykloje jau baigėsi penkios pamainos ir prasidėjo šeštoji. Sveikatingumo temos nepamirštant turime numatę žygį pas žolininkę Jadvygą, kuri papasakos apie žoles ir parodys, kur ir kaip jos auginamos. Stengiamės, kad vaikai iš stovyklos išsineštų kuo daugiau žinių, naujų potyrių, susipažintų su būsimais geriausiais draugais, kad taptų drąsesni ir pasiryžę priimti iššūkius ne tik stovykloje, bet ir už jos.

Kitos naujienos