2021 liepos 20

Nors ši vasara kiek kitokia dėl esamos covid-19 situacijos, tačiau tai nesutrukdė vaikams patirti daug nuotykių ir naujų įspūdžių. Po ilgo laiko praleisto prie nuotolinio mokymo vaikai pagaliau ir vėl galėjo pajusti gyvą bendravimą su savo bedraamžiais ir draugais.

Šiemet stovykla pasiūlė begalę įdomių užsiėmimų su svečiais, taip pat ir įdomių renginių. Stovykloje turėjome tokius svečius kaip atlikėja Donata Virbilaiė, feel photo, jaunasis menininkas Arnis Aleinikovas, afro būgnai kt. Atlikėja Donata Virbilaite padėjo susipažinti su muzikiniu pasauliu ir muzikos kūryba, bei išmokome išeiti iš savo komforto zonos. Užsiėmimo metu vaikai gavo užduotį įsikūnyti į žinomus atlikėjus ir atlikti jų kūrinius.

Vaikai po šių užsiėmimų grįždavo kupini geros nuotaikos ir emocijų. Su feel photo mokėmės pažinti fotografijos meną. Vaikai gavo užduotis pavaizduoti ir užfiksuoti tam tikrus reiškinius, objektus ar emocijas. Su jaunuoju meniniku Arniu Aleinikovu vaikai susipažino su performanso pradmenimis, pravedė kūrybines dirbtuves jungdamas judesį, objektus ir jutiminę patirtį. Afro būgnų užsiėmime mokėmės groti šiais būgnais, atsipalaiduoti ir pajusti ritmą. Taip pat turėjome užsiėmimus su Raganaite, kuri aiškino vaikams jų vardų reikšmes ir pasakojo apie jų asmeniškai ištrauktas kortas. Kiekvienas stovyklos svečias vaikams palikdavo pačius geriausius įspūdžius ir emocijas.

Šioje stovykloje taip pat netrūko ir renginių. Turėjome Eurovizijos dainų konkursą, EKO madų šou, šokių maratoną, naktinę jogą kt. Vaikams labiausiai įsiminė EKO madų šou. Šiam renginiui ruoštis padėdavo Ligija Butkevičienė, kuri vaikus supažindino su ekologija ir padėjo jiems kurti kostiumus iš šiukšlių maišių. Kiekvienas kostiumas buvo kurtas pačių vaikų ir jų vaizduotės. Dienos metu vaikai kurdavo, o vakare pristatydavo didžiame EKO madų šou renginyje, kur būdavo išrinktas pats geriausias kostiumas.

Taip pat vaikams paliko įspūdį ir naktinė joga, kurios metu vaikai atpalaiduodavo savo kūną ir mintis ir iškart po renginio eidavo miegoti. Kiekvienas renginys atskleisdavo vaikų užslėptus talentus ir gebėjimus, vaikai labiau pradėjo pasitikėti savimi. Taip pat renginiai skatindavo vaikų kūrybiškumą ir vaizduotę, taip jie galėjo dar labiau atsiskleisti kaip asmenybės.

Stovyklos įsikūrimo vieta – Vilkijos žemės ūkio mokykla, puikiai tiko programos vykdymui:saugi ir graži aplinka, su nuostabiu Nemuno gamtovaizdžiu, lankytinų vietų gausa, draugiška Vilkijos miestelio bendruomene. Per kiekvieną laisvą laiką vaikai eidavo maudytis prie Nemuno arba atsigaivindavo vandens žaidynėse ir mūšiuose.

Su stovyklautojais dirbo jaunas, aktyvus, draugiškas ir kupinas naujų idėjų kolektyvas. Kiekvienas vadovas, kuris dirbo su vaikais būriuose tapo jų draugu ir paskutinę dieną sunku būdavo išsiskirti.

Šioje ,,Merkurijaus“ stovykloje visi vienas kitą gerbia, palaiko ir užjaučia. Vaikai nebijo atsiskleisti, dalintis savo turimais gebėjimais bei drąsiai siekti įgyti naujų. Čia gausu įvairiausių veiklų, išvykų, taip pat prasmingo laisvalaikio sau ir draugams. Didžiausias įvertinimas visiems stovyklos dalyviams yra paskutinės dienos tėvelių dienos renginys, kuriame vaikai parodo ką išmoko ir ką veikė visą stovyklos laiką.

Kitos naujienos