2016 liepos 13
Stovyklos „Pažinimo vasara“ atgarsiai

2016 m. liepos 8-17 dienomis Žiobiškio turistinėje bazėje vyksta Rokiškio jaunimo centro organizuojama vaikų vasaros stovyklos programa „Pažinimo vasara“ 7-18 metų vaikams. Stovyklos trukmė 10 dienų. Čia stovyklauja ne tik  Rokiškio rajono vaikai, bet yra atvykusių iš Vilniaus, Kauno, Visagino, Panevėžio.

Stovyklos programos tema - pilietiškumo ir tolerancijos ugdymas, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas. Neatsitiktinai pasirinktos pilietiškumo ir tolerancijos ugdymo bei sveikos gyvensenos ugdymo temos. Pastebėjome, kad vaikai mažai žino apie Lietuvai svarbias Rokiškio rajono istorines, atmintinas ir lankytinas vietas. Vasara – tinkamas metas neformaliuoju būdu apie tai sužinoti ir jas aplankyti.

Stovyklautojai dalyvavo patyriminiame žygyje su skautais į partizanų žemines Plunksnočių miške. Žygio metu stovyklautojai išbandė savo ištvermę, orientaciją, dalyvavo edukacinėse programose muziejuje bei išvykose Aukštaitijos partizanų kovų ir žūties vietomis, ekologinėse akcijose, varžybose, susitiko su Jurgio Kairio skautų draugovės skautais. Vaikai mokėsi senųjų baltų amatų, kūrė mandalas, vėrė papuošalus baltų ženklų simboliais iš karoliukų, držė švilpynes, dalyvavo dailininkų dirbtuvėlėse.

Stovykloje dalyvauja vaikai, kurie mokykloje mokosi ne lietuvių kalba, gaunantys finansinę socialinę paramą ar turintys negalią, todėl labai svarbus tolerantiškumas: pakantumas kitam ir kitokiems, gebėjimas gerbti kitus. Būtent šiai temai buvo skirta trečioji stovyklos diena, kurios metu vyko draugystės apyrankių akcija, užsiėmimas "Nepritapėlis", ieškojo panašumų ir skirtumų.

Stovykloje skatiname vaikus formuotis sveikos gyvensenos įgūdžius. Kiekvienas rytas prasideda sveikatos valanda - mankšta stadione ir vandens procedūromis. Septintą stovyklos dieną vyks susitikimas su Visuomenės sveikatos biuro specialistu, kuris aptars vaikų  pusryčius, dalyvaus viktorinoje, diskutuos apie žalingų įpročių prevenciją, aštuntąją diena – olimpiada.

Paskutiniąją stovyklos dieną dalyviai kurs TV laidą, kurioje pasidalins įspūdžiais, patirtimi ir išmokimais, pasiūlymais.