2017 rugpjūčio 09
Stovykloje „Ten, kur saulę nusineša jūra“ - sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas

Jau birželio 20 dieną iš įvairiausių Lietuvos kampelių į pajūrį ėmė gužėti gausus būrys stovyklautojų. Vieni jau žinojo, kiti dar tik tikėjosi, kad tądien prasidės pirmoji šilta ir svetinga viešnagė ten, kur saulę nusineša jūra. Lygiai taip – „Ten, kur saulę nusineša jūra" - vadinasi ir pats stovyklos projektas, apimantis šešias pamainas.

Stovyklos metu didelis dėmesys skirtas sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui, fizinei sveikatai, emociniam komfortui, ir svarbiausia – pilnavertei vaikystei. Stovyklautojai turėjo tikslingą ir veiksmingą fizinį aktyvumą, kuris efektyviai formuoja ir ugdo naudingus sveikatai įpročius, didelis dėmesys skiriamas sveikai mitybai. Vaikai sportuodavo rytinių mankštų metu, žaidė komandinius žaidimus, pramogavo žaisdami krepšinį, futbolą, tenisą, džiaugėsi kuriamomis vakaronėmis ir aktyviai jose dalyvavo, ypač daug džiaugsmo vaikams suteikė mankštos ir užsiėmimai ant Baltijos jūros kranto.

Pirmoji stovyklos pamaina sutapo su Joninių švente. „Energetiko“ stovyklos vadovai su vaikais buvo pakviesti pravesti rytinę Joninių mankštą viso renginio „Joninės prie jūros Šventojoje“ dalyviams. Mankštoje dalyvavo gausus būrys kurorto svečių.

Stovyklos svečiai diskutavo apie visuminę sveikatos sampratą, jos ypatumus ir fizinio aktyvumo poreikį. Praktinės-pažintinės veiklos stovyklos dalyviams suteikė motyvacijos, sudomino juos ir uždegė noru ne tik pažinti juos supančią socialinę ir kultūrinę aplinką, bet ir pagilinti jau turimas žinias, taip puoselėjant pasididžiavimą ir stiprinant meilę savo šalies kultūrai ir tradicijoms. Kitose stovyklos pamainose stovyklautojai artimiau susipažino su tautiniu kostiumu, surengė žemaitiško tautinio kostiumo pristatymą. Vaikai noriai domėjosi tautiniais rūbais, surengė šokių pasirodymus.

Stovyklos dalyviai entuziastingai žaidė protmūšio žaidimą – „Sveikame kūne – sveikas vaikas“. Šio žaidimo metu stovyklautojai galėjo parodyti savo turimas ir naujai stovyklos metu įgytas žinias apie sveiką gyvenseną, fizinio aktyvumo svarbą bei naudą. Kadangi stovyklavietė įsikūrusi ant pat jūros kranto, vaikai turėjo galimybę plaukti ištaigingu laivu, apžiūrėti Klaipėdos jūrų uostą bei jūros vartus.

Stovyklos metu stovyklautojai pasitelkė simuliacijos, refleksijos metodus, parengė teatralizuotus pristatymus. Galiausiai organizatoriai vaikus pakvietė tiesiog pabūti vaikais: paskatino jų kūrybinę saviraišką įvairiose meno terpėse. Visi daug dainavo, žaidė, vaidino, pažino aplinką, save ir šalia esančius, stengėsi suvokti koks svarbus yra fizinis aktyvumas ir sveika mityba.

Stovyklos uždarymui stovyklautojai parengė koncertą pavadinimu „Švęsk šventę šventiškai“. Vaikai ruošė sceninius kostiumus, šoko, dainavo, deklamavo eiles, pristatė sveikos gyvensenos pricipus.

Kitos naujienos