2018 gegužės 07
Stovykloje „Ten, kur saulę nusineša jūra“ - išvykos ir sveikatingumo pamokos

Sveikatos centro „Energetikas“ stovykla „Ten, kur saulę nusineša jūra“ pakvietė vaikus įdomiai ir smagiai praleisti laiką mokinių pavasario atostogų metu. Stovykloje didelis dėmesys skirtas vaikų ir paauglių fizinei bei emocinei sveikatai. Stovyklautojai turėjo tikslingą ir veiksmingą fizinį aktyvumą, kuris efektyviai formuoja ir ugdo naudingus sveikatai įpročius. Didelis dėmesys stovykloje buvo skiriamas sveikai mitybai. Vaikai sportuodavo rytinių mankštų metu, žaidė komandinius žaidimus, pramogavo žaisdami stalo tenisą, biliardą. Ypač daug džiaugsmo vaikams suteikė plaukiojimas baseine. Čia vyko net ir vandens krepšinio varžybos.

Pavasario stovyklos metu vaikai turėjo smagių išvykų į Klaipėdos ir Palangos miestus. Vaikai aplankė Klaipėdos Laikrodžių muziejų. Muziejuje eksponuojami senovinių kalendorių, saulės, vandens, ugnies, smėlio laikrodžių originalai, modeliai ir kopijos-rekonstrukcijos, XVII–XX a. mechaninių laikrodžių originalai. Stovyklautojai pagilino žinias, įgytas mokykloje, pradėjo suprasti mus supančius gamtos reiškinius, pajusto, koks brangus yra laikas ir kaip jį reikia tikslingai naudoti. Taip pat vaikai aplankė kalvystės muziejų, keliavo į akmens skulptūrų parką. Buvo organizuojami įvairūs edukaciniai užsiėmimai, gintarų rinkimo čempionatas, protų mūšis „Ką žinau apie Lietuvą“.

Stovykloje pasitelkti simuliacijos, refleksijos metodai, parengti teatralizuoti stovyklautojų pristatymai. Svarbiausia - vaikai buvo skatinami tiesiog pabūti vaikais - dalintis kūrybine saviraiška įvairiose meno terpėse, dainuoti, žaisti, vaidinti, pažinti aplinką, save ir šalia esančius, stengtis suvokti, koks svarbus yra fizinis aktyvumas ir sveika mityba.

Stovyklos uždarymui stovyklautojai parengė koncertą – „Švęsk šventę šventiškai“. Vaikai ruošė sceninius kostiumus, šoko, dainavo, deklamavo eiles, pristatė sveikos gyvensenos pricipus.

Kitos naujienos