2017 rugsėjo 01
Stovykloje „Sportuok ir poilsiauk – sveikas būk“ didelis dėmesys skirtas sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui

Skatinant mokinių turiningą ugdomąją veiklą vasaros atostogų metų Zarasų sporto centras baigė įgyvendinti stovyklą ,,Sportuok ir poilsiauk – sveikas būk!“ Stovykla buvo vykdoma Zarasuose trimis pamainomis po 10 d. Per tris pamainas vasaros džiaugsmais mėgavosi 95 vaikai iš Zarasų rajono savivaldybės.

Programos tema – sveika gyvensena, todėl sveikatingumu alsavo visa stovykla. Stovyklos esmė – vertybių ugdymas, kurios yra vienas iš šiuolaikinės demokratinės visuomenės kūrimo svarbiausių veiksnių. Visų trijų pamainų metu buvo siekiama plėtoti neformaliojo vaikų švietimo veiklų formas bei turinį ir didinti neformaliojo švietimo prieinamumą mokiniams.

Didelis dėmesys skirtas sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui. Būtent todėl stovyklos dienotvarkė buvo pagrista tolerancijos, pilietiškumo, asmeninių kompetencijų ugdymo, fizinio aktyvumo ir sveikatos prevencijos temomis, aktualiomis šiuolaikiniame socialiniame ir asmeniniame gyvenime. Kiekviena diena stovykloje prasidėdavo įvairiomis veiklomis ir užsibaigdavo pramogomis, renginiais ir varžybomis. Vaikams kiekvieną dieną buvo vykdomos rytinės mankštos, įvairūs judrieji žaidimai. Vaikai pramogavo žaisdami tinklinį, paplūdimio rankinį, futbolą, vyko įvairūs atrakcionai ant vandens, baidarių irklavimo, smiginio, bendro fizinio pasirengimo, šaškių varžybos. Antalieptės seniūnijos šventės metu futbolo varžybose iškovota trečioji vieta, Antazavės seniūnijos šventėje dalyvauta kroso estafečių varžybose.

Be aktyvios fizinės veiklos, vaikams buvo sudaryta turininga edukacinė programa. Važiavome į Kriaunų apžvalgos ratą, kur atsiveria nuostabus Aukštaitijos kraštovaizdis. Ėjome Šavašos pažintiniu taku. Dalyvavome Dusetose organizuotose "Drakonų" valčių varžybose ir užėmėme 2 vietą mišrių komandų įgulose. Maudėmės Zarasaičio ežero paplūdimio baseine ir šokinėjome nuo bokštelio. Lankėmės Zarasų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kur išklausėme mokymus apie saugų poilsį gamtoje, susipažinome su PGT naudojamomis techninėmis priemonėmis, išmokome gelbėti skęstantį žmogų. Visiems labai patiko susitikimas su nindzių kovos menų atstovu Artūru Memiuku, visus sužavėjo jo apranga ir demonstruojami ginklai. Vertingiausiais buvo jo pasakojimas apie tai, kaip svarbu išvengti konfliktų ir kaip elgtis ekstremaliose gyvenimo situacijose. Zarasų 508 kuopos kariai savanoriai sudarė vaikams galimybę patiems išbandyti savanoriškos krašto apsaugos ypatumus. Įvyko susitikimas su VSAT prie LR VRM Ignalinos rinktinės branduolinės energetikos objektų apsaugos dalinio pareigūnais. Šio susitikimo metu pasieniečiai – kinologai pademonstravo, kaip tarnybiniai šunys aptinka kontrabandinius ir pavojingus krovinius, stovyklautojai patys išbandė visą pasieniečio ekipiruotę, susipažino su branduolinių objektų apsaugai naudojamomis techninėmis priemonėmis. Zarasų krašto muziejaus parodos apžiūra, apsilankymas naujai renovuotoje viešojoje bibliotekoje, ekskursija į Gražutės regioninį parką, lankymasis pažintiniame take ir Salako bažnyčioje, ekskursija į Dusetų kultūros centro dailės galerija ir Nomedos Saukienės parodos apžiūra. Paskutinę stovyklos dieną vainikavo vakaronė prie laužo, apdovanojimai ir nuoširdus bendravimas.

Manome, kad įvykdžius šią programą, didės vaikų informatyvumas sveikos gyvensenos klausimais, o tai keis vaikų ir paauglių įsitikinimus, elgesį, skatins fizinį aktyvumą, norą sveikiau gyventi. Vaikams buvo suteikta galimybė dalyvauti jiems patinkančioje neformaliojo švietimo veikloje. Įgyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai padėjo formuoti sveikos, stiprios, energingos demokratiškos jaunosios kartos ugdymą, kartos, kuri kurs mūsų visų ateitį.

Kitos naujienos