2017 liepos 13
Stovykla „Pažinimo vasara“ formuoja stovyklautojų sveikos gyvensenos įgūdžius

2017 m. liepos 7 dieną Rokiškio jaunimo centro turistinėje bazėje Žiobiškio kaime prasidėjo vaikų vasaros stovykla  „Pažinimo vasara“. Čia susirinkę 50 vaikų iš Rokiškio, Vilniaus ir Kauno stovyklaus 10 dienų.  Programoje dalyvauja 32 berniukai ir 18 mergaičių. Džiugu, kad  atvyko 22  vaikai, kurie vasaros programoje dalyvauja jau antrus metus.

Stovykloje skatiname vaikus formuotis sveikos gyvensenos įgūdžius. Kiekvienas rytas prasideda sveikatos valanda: mankšta stadione, vandens procedūromis. Laisvu nuo užsiėmimų metu, poilsio valandėlėmis vaikai noriai renkasi stadione, dalyvauja savanorių organizuojamuose įvairiuose sportiniuose žaidimuose. Atrodo, kad kartu su vaikais rungtyniauja saulė ir lietus, jie tarsi žaisdami  bando vienas kitą nugalėti. Tačiau vaikai  ir saulė nepasiduoda.

Labai greitai pralėkė 4 dienos stovykloje. Vaikai susipažino, susidraugavo, pristatė vieni kitiems savo grupes, vakarojo prie laužo, žaidė įvairius žaidimus, dalyvavo orientaciniame žaidime.

Liepos 10 d.  Meno ir amatų dienos metu vaikai dalyvavo  netradicinėse senųjų amatų bei šiuolaikinio meno dirbtuvėlėse, kūrė paveikslus ir įvairius puošybos objektus, kuriais papuošė stovyklos aplinką. Po pietų  vaikų grupelės noriai įsitraukė į žemės meno ekspozicijų  iš gamtinių medžiagų kūrimą.

Antradienį vyksta susitikimas su Lietuvos šaulių sąjungos Panevėžio apskrities šaulių 5-osios rinktinės Rokiškio jaunųjų šaulių 9-osios kuopos šauliais, kurie supažindins su paslaptingu, vaikams dar nepatirtu, gyvenimu bei patriotine veikla ir atskleis kareiviškos košės receptą.

Kitos naujienos