2022 liepos 20
Stovykla „Keliaujam į Nemunaitį – kurti, draugauti, pažinti“

Šiais metais programai buvo pasirinkta etninės kultūros tema. Pagrindiniai tikslai - neformaliojo švietimo būdu ugdyti vaikų ir jaunimo tautinę savimonę, gebėjimus ir nuostatas puoselėti Lietuvos paveldą, etninę kultūrą, istoriją ir jos reiškinių įvairovę, ugdyti socialines- emocines kompetencijas,  skatinti  kūrybiškumą, saviraišką, bendradarbiavimą

Pirmoji diena prasidėjo nuo tradicinių dalykų - registracijos, namelių paskirstymo, susipažinimo su vadovais, vėliavos pakėlimio. Buvo pristatoma stovyklos programos tema, aptariamos stovyklos taisyklės. Na ir žinoma, linksmiausia ir laukiamiausia stovyklos programos dalis- buvo žaidžiami susipažinimo ir judrūs lauko žaidimai.

Stovyklos metu buvo organizuojamas žygis miške su kliūčių ruožu, kuris tapo nelengvu iššūkiu programos dalyviams. Vaikai turėjo galimybę suprasti kas tai yra komandinis darbas itin sudėtingomis sąlygomis, atrado savo kaip komandos nario stipriąsias puses, gebėjimus, pagilino žinias dirbti grupėje, pagerino komandos narių bendravimą ir bendradarbiavimą. Programos dalyviai išmoko naują pamoką, kaip ir kodėl būtina mokėti prisitaikyti gamtoje.

Dalyvaudami stovykloje „Keliaujam į Nemunaitį- kurti, draugauti, pažinti“, vaikai kiekvieną dieną džiaugėsi puikia vasara gamtos apsuptyje, mokėsi tradicinių lietuvių liaudies dainų, šokių. Žaidimų metu buvo kviečiami tapti svarbiausių Lietuvos istorinių įvykių dalyviais.  Edukacinių užsiėmimų metu programos dalyviai galėjo pasigaminti molio dirbinių, nusipinti apyrankę ar išsikepti tradicinę duoną. Linksmos dainos prie laužo, švenčių šventimas, susikaupimas miško gilumos ramybėje, talentų vakarai, karštos sporto rungtynės – tai brangūs momentai, kurie praturtina jaunuolio gyvenimą, suteikia džiaugsmą ir palieka neišdildomus įspūdžius.

Kitos naujienos