2017 liepos 13
Stovykla „Atrask Save“ - tiesesnio kelio į sėkmingą ateitį paieškos

Birželio 30 dieną Palangoje suplevėsavo jaunimo vasaros stovyklos „Atrask save“ vėliava. Iš įvairių Lietuvos miestų atvykęs 14-18 metų jaunimas džiaugėsi aplinka ir ypatingu sutikimu - dalyviai į stovyklą žengė raudonu kilimu. Po oficialiosios dalies buvo pristatyta 10 dienų programa kurios pagrindinės veiklos dalyviams padės rasti tiesesnį kelią į savo sėkmingą ateitį, įgyti naujų žinių ir įgūdžių, susisteminti savo žinojimą, pasvarstyti apie būsimą profesiją, išsikelti tikslus, numatyti karjeros planus. Programos tikslas tiesiogiai orientuotas į jaunimo socialinių-emocinių bei karjeros kompetencijų ugdymą, atidžiau pažinti save ir savo galimybes, taikant neformaliojo ugdymo principus ir metodus.

Per pirmąsias tris stovyklos dienas, vadovų padedami dalyviai stengėsi atrasti atsakymus sau į tokius klausimus – „Kaip atrasti ir apibrėžti savo gyvenimo tikslą“, „Kaip ugdyti savo tikslui naudingiausius įgūdžius“, „ Kaip išmokti naudotis savo vidinėmis dar nepanaudotomis galimybėmis, Nuo ko pradėti veikti ir pasiekti pirmuosius apčiuopiamus rezultatus. Vadovai pasakojo vaikams, kad dažnai gyvenime mes siekiame greitų rezultatų, tačiau daugelis dalykų, su kuriais mes susiduriame, reikalauja gilesnio supratimo efektyvesnių sprendimo būdų, nei esame įpratę naudoti. Neformaliųjų užsiėmimų metu didelis dėmesys skirtas savęs pažinimui , kurį suformuoja supanti aplinka, mūsų patirtys. Dalyviai tikino supratę, kad galima charakterį paversti pagrindiniu įrankiu savo gyvenimui kurti...

Stovyklos vadovų ir savanorių paruoštos rungtys ir užduotys įtraukia visus stovyklos dalyvius. Veiklos apjungia vaikus, ir palaipsniui jie tampa vienalyte komanda, išmoksta komandinio darbo, kiekvienas pasijaučia svarbus ir reikalingas. Dar vienas svarbus aspektas, kuris yra įtrauktas į veiklų sąrašą - skatinti vaikų smalsumą, kūrybiškumą ir pajausti atradimo džiaugsmą. Kasdien vyksta neformalūs kūrybiškumo užsiėmimai - dainavimas, teatro pagrindai ir įdomiosios žurnalistikos kūrybinės dirbtuvės. Šiose veiklose atsiskleidžia asmenybės gebančios lyderiauti, tarpininkauti, bendradarbiauti. Išmokstama suprasti ne tik save, bet ir pamatyti kitą, padrąsinti ar nebijoti prisiimti atsakomybę už rezultatą. Pilietiškumas - kita kultūrinė ir emocinė sąsaja, neformaliai ugdoma stovykloje „Atrask save“. Dalyviai dalijasi pamąstymais, idėjomis, patarimais kaip stiprinti tautiškumo savimonę. Tuo tikslu dalyviai noriai dėvi marškinėlius bei inicijavo mėgėjišką fotosesiją prie stovyklos vėliavos. Stovyklautojai drąsiai imasi inicijuoti ir kitas, bendroms veikloms tinkančius užsiėmimus – „šaradų vakaras“, diskoteka, slaptas stovyklos draugas ir dienos misija.

Stovyklos organizatoriai ir dalyviai džiaugiasi netikėtai atradę „ Užslėptus talentus“. Iš pirmo žvilgsnio kuklūs vaikai atsiskleidė grafikos ir video montavimo srityse. Vienos iš dalyvių piešiniai kasdien iliustruoja stovyklos dienraštį, kurį rengia įdomiosios žurnalistikos nariai, o kitas dalyvis prie šios grupės prisideda kurdamas dienos video, kuris talpinamas socialiniame stovyklos puslapyje. Draugiškas stovyklos mikroklimatas padės atsiskleisti ir kitiems, mažiau aktyviems, nariams.

Liepos 3 - ketvirtoji stovyklos diena. Dalyviai žygiuos į Palangos centrinę gelbėjimo stotį, pamatyti bei susipažinti su gelbėtojo profesija, užsiėmimų metu bandys suvaidinti/atvaizduoti pagrindines kompetencijas, kurias būtina turėti dirbant svajonių darbe. Vakare numatytas laisvas laikas vaikštant turistų pamėgtomis Palangos gatvėmis, lankant gražiausias kurorto vietas.

Bendra stovyklos „Atrask save“ trukmė - 10 dienų. Organizatoriai yra numatę ir daugiau susitikimų su profesijų atstovais, suplanuoti, orientacinis ir naktinis, žygiai, linksmosios vakaronės, mankšta prie jūros ir jei oras leis - pasideginti.

Kitos naujienos