2019 vasario 28

Ką tik kėlėme trispalvę Vasario 16-osios proga, minime Laikinosios sostinės 100-metį, laukia Savivaldybių rinkimai ir Užgavėnės. Tad temų veikloms ir diskusijoms apstu. Išsikėlėme uždavinį, kad iškelti vėliavą ar dalyvauti šalies procesuose nėra vieninteliai žingsniai įrodyti meilę savo kraštui, kad pagarba gimtinei susideda iš daugybės smulkių, kasdieniškų detalių. Jauno žmogaus patriotiškumas niekur nedingo ir kiekvienas mūsų kasdien galime daryti mažus, bet labai reikalingus darbus.

Tad paieškojome naujų pilietiškumo raiškos būdų: suprasti, atjausti šalia esantį, mylėti gamtą, susitvarkyti aplinką, vertinti istorinę vertybę, pasirūpinti gyvūnu. Mūsų stovyklautojai tapo motyvuotų ir patriotiškai nusiteikusių jaunuolių bendruomene, tapo sąmoningesni, niekada nepraeis pro numestą šiukšlę ar skriaudžiamą beglobį gyvūną. Vadovai pasiūlė daugybę puikių iniciatyvų ir pilietiškų renginių, kurie ugdo žmonių vertybes ir meilę kraštui, o stovyklautojai nestokojo kūrybiškų idėjų.

O kaip smagu buvo daug ką patirti, nes nieko nėra skanesnio, nei paties puoštas, dekoruotas grybukas, nieko nėra gražesnio, nei paties sukurtas darbelis ir dovanėlė, nieko nėra skambesnio, nei tavo su draugais sukurta daina, nieko nėra įsimentinesnio, nei pažinti istoriją laikant rankoje kardą, vilkint šarvais ir diskutuojant apie tai su "Vikingų kaimo" įkūrėjais. Visi išmokome svarbią pamoką – kaip smagu, kad vienas geras darbas ar žodis per dieną gali suteikti nuoširdžią šypseną kitam, pagrąžinti aplinką, kurioje gyveni.

 

Kitos naujienos