2017 rugpjūčio 07
Poilsio namuose „Tolieja“ vyko stovykla „Sportas – sveikata, bendravimas - jėga“

Stovyklos programos „Sportas – sveikata, bendravimas - jėga“ esmė - vertybių ugdymas. Vertybių ugdymas yra šiuolaikinės demokratinės visuomenės kūrimo vienas iš svarbiausių veiksnių. Būtent todėl stovyklos dienotvarkė buvo pagrįsta tolerancijos, pilietiškumo, asmeninių kompetencijų ugdymo, fizinio aktyvumo ir sveikatos prevencijos temomis, aktualiomis šiuolaikiniame socialiniame ir asmeniniame gyvenime.

Kaip ir visos stovyklos, taip ir ši stovykla prasidėjo nuo taisyklų kūrimo, kurias su stovyklautojais nutarėme vadinti „susitarimais“, nes jų laikomasi labiau nei taisyklių. Po aptartų susitarimų jaunųjų stovyklautojų laukė įšventinimas ant Ežerinio ežero kranto, kad kiekvienas stovyklautojas taptų stovyklos bendruomenės dalimi. Įšventinimas vaikams sukėlė daug teigiamų emocijų ir buvo savotiškas nuotykis. Stovyklautojai buvo padalinti į komandas, kurios kūrė savo komandos vėliavą, atributiką, šūkį ir skanduotę. Kiekvienas rytas stovykloje prasidėdavo rytine mankšta, grūdinimusi ežere ir sveikais bei skaniais pusryčiais. Dieną stovykloje buvo numatytos pozityviam psichologiniam bendravimui aktualios temos, tokios kaip pagarba, vertybės, tolerancija, fizinis aktyvumas, sveika gyvensena. Užsiėmimai ir žaidimai buvo susiję su tą dieną paskelbta tema. Stovyklautojai turėjo puikią progą susipažinti su vis nauja sporto šaka ir jos taisyklėmis - krepšinio, futbolo, lengvosios atletikos ir t.t. Visas užduotis vaikai atlikdavo komandomis. Psichologiniai žaidimai stiprino komandų ryšį, kuriami vaidmenys skatino kūrybinį mąstymą, komandinės sportinės varžybos skatino bendro tikslo siekimą. Vakarop buvo rengiamos diskusijos įvairiomis temomis - „Sveikame kūne – sveika siela“, „Kiekvienas gali veikti greičiau, gyventi geriau ir tapti čempionu“ ir t.t. Vaikai kartu su vadovais diskutavo prevencijos temomis apie žalingus įpročius, o po diskusijų buvo rengiami specialūs vaidybiniai užsiėmimai ir mokymasis kaip pasakyti „Ne“ žalingiems įpročiams, smurtui ir patyčioms. Vaikai išmoko atskirti smurtą ir patyčias bei jas pripažinti, gerbti ir remti asmens ir bendruomenės teises, laisvę, lygybę, solidarumą ir atsakomybę. Pasitelkdami neformalaus ugdymo metodus stovyklos vadovai kartu su vaikais kūrė abipusio pasitikėjimo ir atsakomybės už veiksmus atmosferą.

Kiekvienas stovyklos vakaras nepraeidavo be diskotekos arba pamokomojo pasakojimo prieš miegą. Paskutines stovyklos dienas vainikuodavo „Olimpinė diena“, kurioje aktyviai sportinėse rungtyse dalyvaudavo kiekviena stovyklos komanda, siekdama pelnyti sau paskutinius ir finalinius taškus, galbūt net lemiančius geriausios stovyklos komandos poziciją. Paskutinį stovyklos vakarą vainikuodavo geriausių komandų apdovanojimai ir šokių vakaras.

Nuoširdžiai tikimės, kad vaikai mokslo metus pradės pailsėję, kupini optimizmo, draugiškumo ir pozityvių minčių!

Kitos naujienos