2021 liepos 13

Galbūt ir keista, bet net ir nedrąsiausius bei prie kompiuterio užsibuvusius vaikus dažnai masina naujos patirtys. Įgyjamos žinios ir įgūdžiai tarsi nejučia įkvepia drąsos ir pasitikėjimo savimi, o gyvo bendravimo ir bendradarbiavimo būtinybė skatina ieškoti ir atrasti išradingus sprendimus kasdien įveikiant vis naujus iššūkius, teikia galimybę pajusti ryšį su gamta, bendraamžiais ir pačiu savimi. Šį patyrimą su savimi nešasi 60 vaikų, liepos 4-10 dieną dalyvavusių vasaros stovykloje ,,Patirk judėjimą gamtoje“ Nemuno kilpų regioniniame parke, Trakeliuose.

Stovykloje 7-12 metų vaikai irklavo baidares ir irklentes, dalyvavo žygyje, šaudė iš lanko, įveikė kliūčių ruožą ir alpinizmo sieną, čiuožė lynu, pakibę ore statė dėžių bokštą, suko galvas šifruodami ženklus ir ieškojo lobio, mokėsi išgyvenimo gamtoje paslapčių, rungėsi varžybose, daug daug maudėsi ir žaidė. Sporto diena stovykloje tapo ypač įsimintina dėl sportininko Vido Blekaičio apsilankymo. Juk ne kasdien gali pamatyti ir pakalbinti galiūną ar išbandyti jo treniruotėse naudojamas priemones.

Vaikai išgirdo, kad sportininkams labai svarbios ne tik sunkios treniruotės, bet ir mityba, dienos režimas, o ypač svarbus miegas. Išvyka į Birštoną teikė socialinį ir terapinį patyrimą, išbandant kultūrinio orientavimosi žaidimą su Patirk programėle, aplankant Kneipo pojūčių taką, mini zoologijos sode maitinant ir glostant gyvūnus, vėliau kepant ,,dzūkiškas bandas“.

Stovyklautojų tėvai pripažįsta, kad šiemet kaip niekad anksčiau vaikai jaučiasi išsiilgę bendravimo ir fizinio aktyvumo gamtoje bei sąmoningai vertina jų teikiamą visapusišką naudą fizinei ir emocinei sveikatai. Nors stovyklaujant gamtoje tenka patirti ir nemažus iššūkius - pamiršti įprastus namų teikiamus patogumus, išbūti be mobilaus ryšio priemonių, interneto, be šilto vandens, užkandžių pilno šaldytuvo ar patogios lovos, kupina išbandymų savaitė su draugais, iš tiesų, tampa nepamirštama ir vertinga patirtimi, kuria vaikai dar ilgai dalinasi ir nori čia sugrįžti vėl.

 

Kitos naujienos