2022 liepos 19
PATIRK, BENDRAUK IR JUDĖK GAMTOJE

Net ir nedrąsiausius bei prie kompiuterio užsibuvusius vaikus dažnai masina naujos patirtys. Per patyrimą įgyjamos žinios ir įgūdžiai tarsi nejučia įkvepia drąsos ir pasitikėjimo savimi, o gyvo bendravimo būtinybė skatina ieškoti ir rasti išradingus sprendimus kasdien įveikiant vis naujus iššūkius, teikia galimybę pajusti ryšį su gamta, bendraamžiais ir pačiu savimi. Šį patyrimą su savimi nešasi 29 vaikai, birželio 26 - liepos 2 dieną dalyvavę Jaunimo asociacijos „Patirk“ organizuojamoje vasaros stovykloje „Patirk, bendrauk ir judėk gamtoje“, įsikūrusioje Nemuno kilpų regioniniame parke, Trakelių k. Birštono sav.

Stovykloje 7-12 metų vaikai irklavo baidares ir irklentes, dalyvavo žygyje, šaudė iš lanko, įveikė kliūčių ruožą ir alpinizmo sieną, čiuožė lynu, pakibę ore statė dėžių bokštą, suko galvas šifruodami ženklus ir ieškojo lobio, mokėsi išgyvenimo gamtoje paslapčių, rungėsi varžybose, žaidė aktyvius strateginius žaidimus ir daug daug maudėsi.

 Sporto diena stovykloje tapo ypač įsimintina dėl jaunimo olimpinio čempiono irkluotojo Rolando Maščinsko apsilankymo. Juk ne kasdien gali pamatyti ir pakalbinti žymų sportininką bei išbandyti profesionalių sportininkų treniruotėse naudojamus Concept treniruoklius. Vaikai išgirdo, kad sportininkams labai svarbios ne tik sunkios treniruotės, bet ir mityba, dienos režimas, miegas. Rolandas pabrėžė, kad asmeninė motyvacija kartu su komandine bendrystės dvasia yra būtina tiek sportuojant, tiek mokantis, tiek siekiant kitų tikslų, o pasitaikančios nesėkmės suteikia vertingos patirties ir verčia nesustoti bei nepaliaujant stengtis ieškoti naujų sprendimų toliau siekiant užsibrėžto tikslo.

Stovyklautojų tėvai pripažįsta, kad šiemet kaip niekad anksčiau vaikai jaučiasi išsiilgę bendravimo ir judėjimo gamtoje bei ima sąmoningai vertinti jų teikiamą visapusišką naudą fizinei ir emocinei sveikatai. Nors stovyklaujant gamtoje tenka patirti ir nemažus iššūkius, kupina išbandymų savaitė su naujais draugais, iš tiesų, tampa nepamirštama ir vertinga patirtimi, kuria vaikai dar ilgai dalinasi, o daugelis iš jų čia sugrįžta vėl.

Stovyklą iš dalies rėmė TAPK2 projektas, finansuojamas Europos socialinių fondų, inicijuotas Švietimo mokslo ir sporto ministerijos bei administruojamas Švietimo mainų paramos fondo.

Mūsų stovyklų vasara tik įpusėjo. Nuotraukų galeriją, informaciją ir registraciją į kitas Jaunimo asociacijos „Patirk“ stovyklas rasite socialiniame Facebook puslapyje https://www.facebook.com/PatirkRenginiai/

 

 

Kitos naujienos