2016 rugpjūčio 18
Pasaulis pro objektyvą „Atgajoje“

Liepos 20–29 dienomis Smarliūnuose, Lazdijų rajone, vyko „Lietuvos atgajos“ pamaina „Pro objektyvą“, iš kurios vaikai išsivežė ne tik gerą nuotaiką, draugų šypsenas ir norą grįžti kitąmet, bet ir fotografijos, kino įgūdžių bei savo rankomis išryškintų nuotraukų.

Stovyklautojai turėjo progą susipažinti arba pagilinti savo žinias apie Lietuvos ir pasaulio kiną bei fotografiją, jų istoriją: nuo camera obscura kambario, kuriame vaikai pamatė savo apverstus atvaizdus, pažinties su lėlinės animacijos pradininku V. Starevičiumi ir jo elniaragiais, iki dvidešimtojo amžiaus auksinės Lietuvos fotografų kartos ir pirmųjų nepriklausomos Lietuvos kino festivalių, atgimusių stovykloje.

Kartu su vaikais padarėme tai, kas dar nebuvo išbandyta Atgajoje: organizavome pirmąją tiesioginę transliaciją iš stovyklos, kad pasiilgę tėveliai galėtų pamatyti savo vaikus ir jų šypsenas. Tiesioginės transliacijos metu buvo rodomas visų stovyklos šeimų kurtas gyvasis šeimyninis serialas, įkvėptas pirmojo lietuviško serialo „Petraičių šeimoje“.

Dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėse, žiūrėdami pripažintų meistrų ar vieni kitų nuotraukas ir filmuotus kadrus, kurdami jiems muziką, grodami, vaidindami, piešdami ar rašydami vaikai ieškojo savojo žvilgsnio į pasaulį, kūrė savo objektyvą iš minčių, patirčių ir atradimų, o svarbiausia – tiesiog smagiai bei prasmingai stovyklavo.

Stovyklos pabaigą vainikavo apsilankymas tiesiog stovyklos stoginėje įkurtoje į tarpukario Kauno menininkų gyvenimą nukėlusioje „Konrado kavinėje“ ir pačių sukurtų dokumentinių filmų peržiūra. Juk ypatinga Atgajos nuotaika, jaukūs šeimos vakarai, energingi ir vieningi laužai, betarpiškas bendravimas ir yra tai, dėl ko susirenkame kiekvieną vasarą ir kas nepagaunama ir neįamžinama pro jokį objektyvą.

Kitos naujienos