2016 rugpjūčio 23
Neįprasta vasara stovykloje „Vaivorykštė“

Varėnos r. Liškiavos mokyklai ši vasara neįprasta – vietoj ramybės mokykla ūžė nuo vaikų ir paauglių balsų, juoko. Čia liepos 20-29 bei rugpjūčio 3-12 dienomis vyko stacionari vaikų vasaros poilsio stovykla „Vaivorykštė“ (programa „Amatai ir tradicijos“). Dalį stovyklos vaiko dienos kainos (nuo 30 iki 95%) dengė Švietimo mainų paramos fondas pagal su mokykla pasirašytą Neformaliojo vaikų švietimo programos įgyvendinimo vaikų vasaros stovykloje Varėnos r. savivaldybėje paslaugų 2016 m. pirkimo sutartį. Kitą dalį stovyklos kainos mokėjo vaikų tėvai, rėmėjai. Visa vieno vaiko dešimties dienų kaina – 170 Eur. Į stovyklą atvyko vaikai ir paaugliai iš Kauno, Druskininkų, Vilniaus, Londono, Šalčininkų, Rokiškio ir Varėnos rajonų.

Stovyklautojai daug laiko praleido susipažindami su mūsų senolių amatais. Antrąją stovyklos dieną vykome į Merkinę. Čia susipažinome su keramikos gudrybėmis, patys gaminome molio dirbinius. Papietavę prie Nemuno, vykome į Merkinės kraštotyros ir genocido muziejų, kur gavome nuostabių istorijos pamokų ne tik apie Merkinės kraštą, bet ir apie visą Lietuvą.

Merkiniškė tautodailininkė Laima Saviščevienė mokė lieti tradicines vaško žvakes, pinti sodus. Kitomis stovyklos dienomis gaminome karolius iš veltos vilnos, dirbome su sūria tešla, karpėm karpinius, kepėm „busilo bandukes“ Marcinkonyse ir bandas ant kopūsto lapų mokykloje, klausėmės kaimo audėjos Janinos Norkūnienės pasakojimo apie audimo stakles, audėjas ir audimą.

Popietėmis ir vakarais vyko užsiėmimai sporto salėje, aikštėje, dainavome, kūrėme, šokome. Kiekvieno stovyklautojo dienos veikla buvo vertinama vaivorykšrės lašiukais, kurie, baigiantis stovyklai, virto „stovyklautojo pinigais“. Už juos visi galėjo įsigyti „aukcione“ parduodamų prekių.

Baigiantis stovyklai, žaidėme atsisveikinimo, draugystės žaidimus, dovanojome dainas tėveliams ir svečiams, traukėme dovanėles nuo sėkmės stalo.

Visi stovyklautojai susirado naujų draugų, aktyviai ir turiningai pailsėjo. Džiugu, kad didelė dalis mūsų stovyklautojų jau „rezervavo“ vietas kitos vasaros stovyklai, pažadėdami į ją atsivežti dar ir po keletą draugų.

 

Kitos naujienos