2018 sausio 08
Naujųjų naktį Telšiuose – moksleivių ateitininkų žiemos akademija

Vos prieš kelias dienas Telšiuose, Žemaitijos sostinėje, įvyko Moksleivių ateitininkų žiemos akademija. Čia tikintis jaunimas keturias paskutines 2017 metų dienas praleido ir sutiko Naujuosius akademijoje „Pašaukimas. Įrašyta širdyje“.

Šįkart, nepabijoję žiemos ir sukrovę lagaminus, Telšių „Džiugo“ gimnazijoje susirinko beveik 60 dalyvių – 8–12 klasių moksleiviai ateitininkai iš įvairiausių Lietuvos miestų. Skaičių papildė studentai ateitininkai bei jų bičiuliai, kurie dirbo kartu su moksleiviais ir buvo jų vadovais.

Penkias dienas akademijos dalyviai diskutavo apie pašaukimą. Čia susirinkusius aplankė pakviesti lektoriai, tokie kaip Telšių Vyskupas Kęstutis Kėvalas, gaisrininkas ir skulptorius Paulius Ratkevičius, verslininkas Audrius Markevičius, Tėvas Kazimieras Milaševičius OSB ir kiti. Moksleiviai čia aiškinosi ne vien apie pašaukimo rūšis. Nuo pačių jauniausių iki jų vadovų, dalyviai kėlė klausimus ir samprotavo, kam apskritai reikalingas pašaukimas, kaip jį rasti bei suprasti ir, svarbiausia, ar tai – ypatinga gyvenimo misija.

Renginio „Pašaukimas. Įrašyta širdyje“ metu moksleiviai dalyvavo akademinėje veikloje, savo lygių diskusijose ir aptarimuose, netrūko ir kūrybiškų užsiėmimų. Kiekvieną vakarą jie buvo įtraukiami į skirtingas veiklas –  pasirodymai, žaidimai, tautiniai šokiai ir dainos, o padeklamavę eilėraštį, dalyviai turėjo galimybę pasisupti ant eilėraščių supynės. Akademijai įpusėjus, ateitininkus aplankė ir rašytojas, kino režisierius bei publicistas Vytautas V. Landsbergis – čia skambėjo dainos, buvo rodomi filmai, mezgėsi filosofiniai pokalbiai.

Ateitininkų akademijos, išskyrus rudenį, vyksta kiekvieną sezoną, moksleivių atostogų metu. Tam, kad moksleiviai į ją patektų – turi atlikti užduotį. Šįkart renginio organizatoriai kvietė parašyti laišką, remiantis popiežiaus Benedikto XVI žinia jaunimui.

 

Ateitininkai – viena gausiausių ir ilgiausiai Lietuvoje veikianti jaunimo organizacija, ugdanti stiprią tautinę ir katalikišką savimonę turinčius bei gebančius aktyviai ir kūrybiškai reikštis įvairiose gyvenimo srityse jaunuolius. Moksleivių ateitininkų akademijų tradicija Lietuvoje gyvuoja ilgiau nei dvidešimtmetį, per metus organizuojamos trys akademijos moksleivių atostogų metu.

Kitos naujienos