2018 kovo 12
Kurtuvėnų žiemos stovykloje - ledo ritulio tema

Šiaulių r. Kurtuvėnų mokykla-daugiafunkcis centras žiemos atostogų metu (vasario 19-23 d. ) Kurtuvėnuose organizavo „Ledo ritulio“ stovyklą. Šios stovyklos programos tikslas - tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį žiemos metu, teikti įvairiapusį, vaikų sportinius poreikius ir galimybes atitinkantį ugdymą, suteikti papildomų sporto srities žinių, lavinti praktinius gebėjimus, skatinti sveiką gyvenimo būdą šaltuoju metų laiku.

Tema stovyklai buvo pasirinkta neatsitiktinai. Tuo pačiu metu, kaip ir stovykla Kurtuvėnuose, taip pat vyko ir 2018 m. žiemos olimpinės varžybos Pietų Korėjoje, o viena iš olimpinių sporto šakų - ledo ritulio žaidimas. Todėl stovyklai ir buvo pasirinkta ledo rutulio tema.

Stovykloje dalyvavo 30 vaikų iš Šiaulių, Šiaulių raj., Rokiškio, Vilniaus, Klaipėdos ir Radviliškio. Kai kurie iš jų jau mokantys čiuožti ant ledo, o kiti - dar tik pradedantys.

Pirmąją stovyklos dieną vaikai su vadovais dalyvaudami diskusijoje numatė sau tikslus - kur tobulės, ko išmoks, kokius įgūdžius tvirtins visos stovyklos metu.

Kasdien mokykliniu autobusiuku stovyklos dalyviai vyko į Šiaulių „Akropolio“ ledo areną, kurioje vyko ledo ritulio ir čiuožimo treniruotės su profesionaliais Šiaulių ledo ritulio mokyklos „Šiaulių Šaulys“ treneriais. Vakarais vaikai diskutavo apie ledo ritulį, sąžiningumą, garbę, draugystę šiame sporte ir stebėjo varžybas.

Stovyklos vadovai – Zita Švambarienė ir Artūras Strupas – yra kūno kultūros mokytojai, todėl vaikams netrūko sportinių užsiėmimų. Jie kas rytą mankštinosi lauke, mokyklos stadione mokėsi slidinėti slidėmis. Slidinėjimo įgūdžius daugelis išbandė ir ant aukštesnių, šalia esančių kalnelių. Taip pat vaikai važinėjo rogutėmis, dalyvavo orientaciniame žaidime po Kurtuvėnų miestelį.

Stovykloje dalyvavo ir 3 savanoriai: Dominykas Privalenkovas, Jonas Stonkus ir Kristijonas Kurmis. Jie kartu su vaikais dalyvavo komandinėse užduotyse, žaidė stalo žaidimus ir organizavo protmūšį.

Netrūko įspūdžių ir Kurtuvėnų regioniniame parke, kur darbuotojai supažindino vaikus su Kurtuvėnų dvaru, bažnyčia ir jos požemiais. Žirgyne stovyklautojai dalyvavo edukacinėse programose „Žirgo draugystė“, kur sužinojo viską apie žirgus, jų priežiūrą, žirginį sportą bei išbandė jojimą patys.

Po šios stovyklos vaikai sustiprėjo, įgijo teorinių ir praktinių žinių apie ledo ritulio žaidimą. Stovyklos dėka jie gebės savarankiškai čiuožti ledu, žaisti ledo ritulį, slidinėti, žaisti komandinius žaidimus derindami savo veiksmus su komandos draugais, bus atkaklesni bei turės daugiau valios.

 

Kitos naujienos