2019 liepos 23
nuotrauka iš interneto

Nors į šią mokyklą vaikai tikriausiai eitų ir be svarbaus reikalo, pastarosiomis dienomis jie čia gyveno dėl stovyklos. Dešimt parų nuo birželio 25 iki liepos 4 dienos mokykloje vyko stovykla „Spalvos vaikams“. Mokykla stovyklą organizuoja jau nuo 2016 metų, kai pradėjo dalyvauti projekte TAPK2. Šis projektas finansuoja didžiąją dalį užsiėmimų kaštų. Tai nėra tik vasaros stovykla - „Spalvos vaikams“ dar vyko ir žiemą bei pavasarį. Tiesa, žiemos ir pavasario užsiėmimai truko ne po 10, o po 5 dienas. Stovykloje dalyvavo 60 įvairaus amžiaus vaikų. Į užsiėmimus buvo kviečiami 7-18 metų vaikai arba ne vyresni nei 21 metų amžiaus asmenys, turintys negalią. Specialiosios mokyklos direktorės Dalios Viliūnienės teigimu, didžiąją stovyklautojų dalį sudarė kelmiškiai, tačiau dalyvių sulaukta ir iš Raseinių. Stovyklautojai buvo specialistų suskirstyti į penkias šeimynas. Jose gyveno skirtingo amžiaus ir skirtingų poreikių vaikai. Kiekviena grupė buvo prižiūrima keturių specialistų, o jiems dar talkino trys Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos savanorės.

Įvedus šeimynų principą buvo siekta paskatinti vaikus savarankiškai adaptuotis naujoje aplinkoje ir užmegzti naujus ryšius su nepažįstamaisiais. Panašu, kad ši misija organizatoriams puikiai pavyko - jau nuo pirmųjų stovyklos akimirkų vaikai ėmė stipriai pasitikėti vienas kitu. Stovyklautojai turėjo griežtą kiekvienos dienos planą, kurio privalėjo laikytis. Esminės stovyklos temos buvo sportas ir sveika gyvensena, todėl didelė dalis užsiėmimų buvo skirta būtent tam. Kiekvieną rytą vaikai pradėdavo grupine mankšta, minčių ir kūno paruošimu dienai. Vėliau aptardavo praėjusios ir ateinančios dienos nuotykius, o papusryčiavę kibdavo į suplanuotas veiklas.

Nuobodžiauti jiems nebuvo leista - kiekviena minutė buvo kupina jaudinančių nuotykių: vaikai mokėsi daryti lankus ir jais šaudė, rengė sporto varžybas, madų ir dainavimo konkursus, gamino maistą bei iškylavo. Stovyklos veikloms nebuvo apsiribota tik Kelme, įvairūs užsiėmimai vyko ir už jos ribų. Jau pirmąją dieną stovyklautojai keliavo į Naisius, o stovyklai besibaigiant pramogavo dar vienoje kelionėje - vyko į Telšius. Net 10 dienų trukęs nuotykis, ko gero, ilgam įstrigo vaikų atmintyje. Stovykla puikiai atitiko mokyklos skelbiamą viziją - kiekvienas vaikas toks kaip visi, toks, kaip kai kurie, toks, kaip niekas kitas, unikalus, tačiau kartu mes galime...

Autorius: Nenurodytas
Bičiulis, 2019 07 10, psl. 4
Šaltinio tipas: Regioninė spauda

 

Kitos naujienos