2017 rugpjūčio 09
IT dirbtuvių vasaros stovykla Kurtuvėnuose: gandrų, liepų ir technologijų apsuptyje

„Susitinkam kitais metais, pirmame stovyklos sraute!“ - vienas kitam prisižadėjo namo išvykstantys stovyklautojai.

O priežasčių sugrįžti į stovyklą „IT dirbtuvės siaučia Kurtuvėnuose” tikrai labai daug. Per dešimties dienų laikotarpį stovyklautojai nuveikė tiek, kiek galbūt nebūtų nuveikę per visas vasaros atostogas, kurios daugeliui „kompiuterių asų“ prabėgtų žaidžiant internetinius ar kompiuterinius žaidimus.

Stovyklos programos tikslas - ugdyti savimi pasitikinčią, sumanią asmenybę. Programą apima trys šiuolaikiškos viena su kita persipinančios temos. Tai – mokymasis dirbti komandoje, gamtos pažinimas bei kūrybiškas informacinių technologijų panaudojimas.

Kiekviena diena stovykloje prasidėdavo įvairiomis kūrybiškomis IT veiklomis ir užsibaigdavo pramogomis, renginiais ir varžybomis. Stovyklos dalyviai SketchUp programos pagalba projektavo Kurtuvėnuose stovinčio senovinio namo 3D maketą, kūrė mobiliąją aplikaciją pasirinkta tema, mokėsi pilotuoti dronus, išbandė stovyklos naujovę - konstruktorių LittleBits.

Taip pat stovyklos metu vaikai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose kaip mandalų, ekslibrio, pinkhole fotoaparato, tiltų gamyboje, piešė ant šviečiančių molbertų, smėlio, mokėsi žaisti petankę bei kroketą.

„Šiuolaikinių technologijų amžiuje skaitmeninės žinios tampa ne užgaida, o būtinybė”, - sakė projekto vadovė Laura Grinevičiūtė. „Todėl vasaros stovykloje derindami poilsį ir pramogas stengiamės vaikus supažindinti su informacinėmis technologijomis paprastais, suprantamais ir jiems įdomiais būdais”.

Stovyklą organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai ir ją dalinai finansuoja LR Švietimo ir mokslo ministerija bei Švietimo mainų paramos fondas „TAPK“ projekto lėšomis.

Kitos naujienos