2017 rugsėjo 05
„Gintaro poilsiavietėje“ baigėsi stovykla „Aukime sveikiau, smagiau, linksmiau 2“

Vasara nuskubėjo... Negaila jos tik todėl, kad patirti įspūdžiai ir smagūs prisiminimai sušildys net žvarbų rudenį ar šaltą žiemą.

„Gintaro poilsiavietė“ - tai vieta, kur būrys įvairaus amžiaus stovyklautojų ir vadovų komanda tampa šeima. Čia nebuvo blogo oro, netikusios nuotaikos, ar frazės „nėra kas veikti“. Ši sezoną buvo vykdoma programa „Aukime sveikiau, smagiau, linksmiau 2“, kurios tikslas vaikams per vasaros atostogas sveikai ir turiningai pailsėti, plėtojant ir ugdant jų sveikos gyvensenos žinias, nuostatas ir įgūdžius. Šiais metais šia galimybe  pasinaudojo 450 stovyklautojų. Stovykla tai puiki vieta ugdyti savarankiškumo, atsakingumo jausmą, lavinti bendravimo ir sveikos gyvensenos įgūdžius. Naudingai veiklai, kūrybingoms užduotims, aktyviam ir sportiškam laiko praleidimui buvo išnaudojama kiekviena akimirka. Visus mus lydėjo sportas, dainos, šokiai, muzika. Aktyviai atsiskleidėme vaidinimuose, įvairiuose sportiniuose užsiėmimuose, kultūriniuose renginiuose. Priežastis viena - norime augti sveiki, laimingi, protingi, aktyvūs, pasitempę ir tiesūs.

Nors dalis stovyklautojų pas mus atvyksta ne pirmus metus, tačiau pirma diena visada yra ypatinga. Formuojamos komandos-būriai, kuriami šūkiai ir vėliavos. Būriai prisistato vieni kitiems, susipažįsta. Skatinamas dalyvių atvirumas, iniciatyvumas, savarankiškumas. sąmoningumas, saviraiška, atsakingumas. Kiekvienas rytas prasidėdavo rytine mankšta, kuri linksmai ir aktyviai nuteikdavo stovyklautojus visai dienai. Dienos nuotaikai palaikyti ir veiklai pristatyti veikė „Gintarėlio“ radijas, kuris su šmaikščia energija įkvėpdavo ruoštis renginiams.

Praktiški užsiėmimai, pliažo rungtys, linksmosios estafetes, vandens karas ir kitos veiklos, kuriuose dalyvavo ir stovyklautojai ir vadovai, padėjo atrasti save, išryškinti vaidmenis ir funkcijas komandoje. Dalyviai galėjo laimėti panaudodami ne tik jėgą, bet ir sumanumą. Labai populiarus renginys buvo „Šokių ringas“, kurio metu skatinamas dalyvių fizinis aktyvumas, pakantumas, bendradarbiavimas. Kai oras buvo lietingas, naudojome stovyklautojų žinias protmūšiuose „Sveikas kaip ridikas", „Kelionė po sveiko maisto šalį“ ir t.t.. Dar vienas renginys ne saulėtai dienai - improvizacijų šou „Išreikšk save“, kur judesiais improvizuojami Lietuvos režisierių kurti filmai. Čia buvo duodama galimybė parodyti savo kūrybiškumą, išbandyti ribas. O kokia stovykla be „Meilės dienos“ ir kultūrinio renginio „Meilė - kiekvienam“! Na ir žinoma kiekviena diena pasibaigdavo diskoteka, kuri turėdavo vis skirtingą temą. Joms pasiruošti taip pat reikėdavo nemažai darbo įdėti.

 Kaip viskas turi pradžią, taip ir pabaigą. Liūdna, tačiau kartu ir džiugi stovyklos pamainos uždarymo šventė „Tariame sudie!“... Liūdna todėl, kad reikia palikti stovyklą iki kitų metų, bet džiugi tuo, kad išrenkami patys originaliausi, idėjiškiausi, linksmiausi ir sportiškiausi stovyklautojai bei jų komandos.

  Vasara praėjo prasmingai tiek stovyklautojams, tiek ir vadovams. Visi kažko išmokę, teigiamų emocijų ir jėgų pasikrovę parsivežė tai į namus. Kur kitur, jei ne "Gintaro poilsiavietėje" pajusi kiekvienos minutės galią?

Kitos naujienos