2018 kovo 05
Fizinis ir emocinis sveikatingumas sveikatos centro „Energetikas“ stovykloje „Ten, kur saulę nusineša jūra“

Sveikatos centro „Energetikas“ stovykla „Ten, kur saulę nusineša jūra“ pakvietė vaikus įdomiai ir smagiai praleisti laiką mokinių žiemos atostogų metu.

Stovyklos metu didelis dėmesys skirtas vaikų ir paauglių fizinei bei emocinei sveikatai. Stovyklautojai turėjo tikslingą ir veiksmingą fizinį aktyvumą, kuris efektyviai formuoja ir ugdo naudingus sveikatai įpročius. Vaikai sportuodavo rytinių mankštų metu, žaidė komandinius žaidimus, pramogavo žaisdami stalo tenisą, biliardą, ypač daug džiaugsmo vaikams suteikė plaukiojimas baseine, čia vyko ir vandens krepšinio varžybos. Taip pat didelis dėmesys stovykloje skiriamas sveikai mitybai.

Žiemos stovyklos metu vaikai turėjo smagių išvykų į Klaipėdos ir Palangos miestus. Vaikai aplankė Klaipėdos Laikrodžių muziejų. Muziejuje eksponuojami senovinių kalendorių, saulės, vandens, ugnies, smėlio laikrodžių originalai, modeliai ir kopijos-rekonstrukcijos, XVII–XX a. mechaninių laikrodžių originalai. Stovyklautojai pagilino žinias, įgytas mokykloje, pradėjo suprasti mus supančius gamtos reiškinius, pajuto, koks brangus yra laikas ir kaip jį reikia tikslingai naudoti.

Vaikai rašė laiškus Lietuvai ir jūrai. Sveikino Lietuvą 100 metų jubiliejaus proga, rašė palinkėjimus sau ir Lietuvos žmonėms. Laiškų forma vaikai išreiškė savo norus, palinkėjimus ir tikslus adresuodami juos jūrai, kad bangos padėtų jiems išsipildyti. Taip pat aplankėme 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų portretų parodą.

Stovyklos metu buvo pasitelkti simuliacijos, refleksijos metodai, parengti teatralizuoti pristatymai. O svarbiausia, vaikai buvo pakviesti tiesiog pabūti vaikais: buvo skatinama jų kūrybinė saviraiška įvairiose meno terpėse. Kartu stovyklautojai daug dainavo, žaidė, vaidino, pažino aplinką, save ir šalia esančius, stengėsi suvokti koks svarbus fizinis aktyvumas ir sveika mityba.

Stovyklos uždarymui stovyklautojai parengė koncertą „Švęsk šventę šventiškai“. Vaikai ruošė sceninius kostiumus, šoko, dainavo, deklamavo eiles, pristatė sveikos gyvensenos pricipus.

Kitos naujienos