2018 balandžio 13
Emocinio intelekto lavinimo stovykloje ”Ebru” – meninė emocijų išraiška ir patenkintų stovyklautojų pažadas sugrįžti

Šiaulių „Ebru Art“ studijoje, balandžio 3-7 dienomis įvykusi pavasario emocinio intelekto lavinimo stovykla „Ebru“ praūžė su džiaugsmu! Pagrindinis šios stovyklos tikslas – lavinti stovyklautojų emocinius socialinius įgūdžius, ugdant saviraiškos, lyderystės, komunikavimo, bendradarbiavimo komandoje kompetencijas.

Nuo Šv. Velykų gausaus vaišių stalo, puošto pavasariškais atributais, stovyklos dalyvės pačią pirmąją dieną, tarsi margučiai, nešinos asmeniniais nakvynei skirtais daiktais, su tėvelių pagalba, atsirideno pas mus! Kaip ir priklauso „Saulės“ miestui, kartu su savimi, jaunimas atsigabeno šilčiausias pavasario dienas. Džiaugdamiesi gražiu oru išsiruošėme pirmajai Šiaulių miesto vampyrų, vaiduoklių, raganų, netgi bildukų medžioklei. Jos eigoje stovyklautojos sužinojo Jadvygos jaunystės eliksyro paieškos istoriją, kuri baigėsi raganavimu, patampant vaiduokliu.

Pirmosios liūdesio, nejaukumo emocijos, kurias aptarėme vakarinių refleksijų metu, stovyklautojas aplankė jau besiklausant nelaimingos Leparskytės, kaip vaiduoklio - vampyrės meilės istorijos, kurias po pietų skubiai perteikėme „Ebru“ meno - tapymo ant vandens technika ant vandens paviršiaus, taip garantuodamos ramų miegelį.

Ankstyvą antrosios dienos rytą sulaukėme netikėto svečio – Izoldos Žagrakalienės. Meninės tekstilės dirbtuvių „Arasai“ direktorė, merginas nustebino originalia pasakos „Batuotas katinas“ versija. Savo pasirinktos pasakos perkėlimas į šių dienų realijas, jų iliustravimas ir perpasakojimas padėjo stovyklautojoms atskleisti naujus, jas supančius jausmus. Vakarop besiridenanti saulytė paskatino visus ruoštis antrajai nakvynei. Pasiruošimo metu, savanorė Renata Murauskaitė ramiu tonu stovyklautojoms porino sapnų gaudyklių atsiradimo istorijas ir mokė mergaites ilgamečių sapnų gaminimo paslapčių.

Įpusėjusi stovykla ir toliau visomis prasmėmis lepino stovyklos dalyves! Šiltas oras, „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija“ Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje, interaktyvi viktorina, virtuali realybė ir, galiausiai, galimybė valdyti robotus mus sugražino į dabartį. Šios emocijos skubiai buvo fiksuojamos vandens paviršiuje, įvairialypiais raštais bei spalvomis. Tik išsitaškius ant vandens paviršiaus galėjome keliauti aplankyti žinomiausio Lietuvoje „Dviračių muziejaus“!

Išaušo priešpaskutinis rytas ir smagių įvykių vykusių Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje diena. Filmas „Pasivaikščiojimas su dinozaurais“ žvelgiant pro 3D akinius buvo neįtikėtinai nuostabus, sugebėjęs stovyklautojas perkelti į dinozaurų karaliavimo laikotarpį. Tai paskatino stovyklautojas išmėginti komandines bendradarbiavimo kompetencijas ugdančias praktines veiklas. Komandiniams užsiėmimams atlikti pasirinkome grįžimą į visoms mieliausią „Ebru Art“ studijos aplinką. Čia išmėgintos lavinamosios užduotys mergaitėms dar kartą priminė, kaip svarbu komandoje yra susiklausymas ir pagarba.

Penkta, ir deja jau paskutinė diena stovyklautojas pasitiko lengvu šaltuku. Nusprendėme, kad gamta taip pat išgyvena besibaigiančios stovyklos nuotaiką ir liūdi kartu su mumis. Geriausias metodas tokią nuotaiką išblaškyti - rašyti sau laiškus. Ne šiaip sau laiškus, o mintis, palinkėjimus, svajones bei tikslus ateičiai, su pažadu juos, kaip jaukiausią prisiminimą visoms stovyklautojoms perduoti sekančio susitikimo metu, lygiai po pusės metų. Apšilę po karštos arbatos gurkšnojimo bei susikaupimo rašant gerokai pakilesnėmis nuotaikomis išbandėme naujus komandinius žaidimus - „Statybininko amatas“, „Kiaušinio išsaugojimas“ ir „Detektyvas“.

Paskutinį stovyklos vakarą, prieš atsisveikinant, tradiciškai apvilkome šilčiausiu rūbu – refelksijomis. Tik šį kartą aptarėme nebe vienos dienos, o visos savaitės įvykius ir juos įsivertinome užpildydami anketas. Po turiningų penkių dienų ir keturių naktų, pilnų išgyvenimų bei malonaus nuovargio, stovyklautojos atsisveikino ir nenoromis išvyko į namus su viltimi, lygiai po pusės metų susitikti kitoje „Ebru“ stovykloje.

Kitos naujienos