2021 birželio 30

Jos neįmanoma nelaukti bei nemylėti, nes ji kupina saulėtų dienų, lauko gėlių kvapo, teigiamų emocijų, atradimų, bei džiaugsmo, naujų pažinčių, tai saulės, šilumos ir šviesos jūra... Šią vasarą, birželio 21-27 d., Kaltanėnų vaikų vasaros poilsio stovyklos „Basomis po rasotą žolę...“ stovyklautojai kiekvieną dieną pasitikdavo basomis. Juk kaip smagu dar ir dar kartą perbėgti basomis vaikystės takeliu, vedančiu prie Žeimenos upės, nusiprausti ryto rasa, išsimaudyti upėje, įkvėpti gryno oro gurkšnį ar atsigulus ant žolės stebėti dangumi plaukiančius debesėlius...  Natūralioje aplinkoje vaikai mokėsi gyventi darnoje tiek su savimi, tiek su aplinka, nes sveikatos pagrindas – dvasinė ir fizinė vaiko pusiausvyra, laisva ir harmoninga asmenybė.

Stovykloje vaikai džiaugėsi kiekviena akimirka. Jie braidžiodami po pievas bei dalyvaudami programoje ,,Vaistažolių taku“, mokėsi pažinti žoleles, teisingai jas rinkti, džiovinti, išsivirti iš jų arbatą. Lankydamiesi „Triušiukų slėnyje“, bei „Paukščių kaime“ susipažino su įvairiais naminiais gyvūnais, paukščiais, betarpiškai su jais bendravo. Bendravimas su gyvūnais turėjo teigiamą poveikį vaikų dvasinei būsenai. Stovyklos metu vaikai dalyvavo sportinėje veikloje, žaidė judriuosius bei orientacinius žaidimus – nes judėjimas yra neišsenkanti saviraiškos, savirealizacijos ir supančio pasaulio pažinimo priemonė. Stovyklautojai  keliavo Aukštaitijos takais ir takeliais pėsčiomis bei dviračiais, plaukimo valtimis metu gėrėjosi Žeimenos upe bei Žeimenų ežero platybėmis, naktinio žygio metu ieškojo „jonvabalių“, pynė ir plukdė gėlių vainikus...

Vienas iš didžiausių vasaros džiaugsmų – maudymasis Žeimenos upėje, Žeimenų bei Lūšių ežeruose. Naudodami meninės raiškos būdus: spalvą, šokį, muziką vaikai gerino emocinę savijautą. Septynios dienos stovykloje prabėgo nejučia ir  norisi tikėti, kad stovykloje patirti įspūdžiai dar ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklos akimirkų.

 

Kitos naujienos