2016 rugpjūčio 03
„Atgajos“ kelionė laiko mašina

2016 m. birželio 28 – liepos 7 dienomis „Lietuvos Atgajos“ stovyklavietėje Smarliūnuose veikė pati tikriausia laiko mašina! Jos pagalba pabuvojome įvairiuose laikmečiuose ir patyrėme keisčiausių nuotykių.

Visų pirma, bandėme išsiaiškinti, kaip atsirado gyvybė mūsų Žemėje: ilgai ginčijomės, ar Žemė – tik kito pasaulio trupinėlis? O gal ateivių iš Orinijos planetos palikuonys? Buvo pateikta ir teorija, jog viskas atsirado iš ypatingo kiaušinio, skilusio į keturias pasaulio stichijas, iš kurių atsirado viskas, ką matome pasaulyje. Daug dėmesio sulaukė ir argumentas, jog visas pasaulis – tik kompiuterinė programa, panaši į Simsų žaidimą. Pirmąją dieną laiko mašina spyriojosi ir nenorėjo veikti, tad mums teko sutikti, jog visos versijos panašiai tikėtinos, ir į šį klausimą vieno konkretaus atsakymo negausime. Tačiau puikiai pavyko nusikelti į civilizacijų formavimosi laikotarpį ir sukurti savo šeimų bendruomenes, remiantis visai šeimai svarbiomis vertybėmis: draugyste, šeima, sveikata, kultūra, laisve bei kitomis. Kiekvienos bendruomenės įkūrimą vainikavo šeimos monumentų, įamžinančių kiekvienai šeimai svarbiausias vertybes, pristatymas visai stovyklavietei.

Buvome nukeliavę ir į didingą Lietuvos praeitį: vieną dieną praleidome dvare ir kūrėme dvariškiams spektaklį apie Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto gyvenimą. Taip pat apsilankėme ir ne tokioje senoje praeityje – prisiminėme tėvų jaunystėje skambėjusią muziką visą stovyklą užvaldžiusio festivalio metu.

Kartais mums patiems nereikėdavo niekur keliauti: laiko mašina pati pas mus atkeldindavo įdomiausius žmones: svečiuose turėjome Steponą Batorą, kuris įkūrė Atgajos Universitetą su devyniais skirtingais fakultetais, visą dieną atlikusiais naujausius mokslinius tyrimus fizikos, medicinos, botanikos, socialinės antropologijos bei kitose srityse. Įdomu buvo tiek atlikti savo tyrimą, tiek sužinoti, kuo domėjosi kiti fakultetai. Išgelbėjome netyčia pas mus atklydusį Galilėją Galilėjų: sudalyvavome jo teisme ir inkvizitorius įtikinome, jog Žemė išties sukasi aplink Saulę, priešingai nei anksčiau manyta. Padėjome susikalbėti pasimetusiems Aidui ir Tomui: atlikę sudėtingiausias užduotis, iškodavome jų gautą pranešimą, ir patys supratome, koks visgi svarbus yra bendravimas, įsiklausymas bei supratimas, ir kaip sunku, kai jie kažkur pasimeta.

Ir, kaip ir kiekvienoje Atgajos pamainoje, vakarus leidome šėliodami prie laužų, kiekvieną dieną dalindavomės įspūdžiais šeimos vakaruose, džiuginome savo slaptus draugus, daug kūrėme, svajojome, draugavome, žaidėme ir žaisdami mokėmės, sužinojom daug įdomybių, atradom naujų pomėgių bei dominančių dalykų, o namo išvažiavom paaugę mažų mažiausiai po vieną centimetrą – jei ne į aukštį, tai bent jau į glėbio dydį draugo apkabinimui.

Kitos naujienos