Vilniaus arkivyskupijos Caritas Užsieniečių intgeracijos programa

Užsieniečių integracijos programa dirba su užsieniečiais, kurie prašo arba jau yra gavę prieglobstį Lietuvoje. Šiuo metu programa Vilniaus regione pagalbą tiekia apie 150 prieglobstį gavusių užsieniečių, 50 iš jų yra įvairaus amžiaus vaikai.

Šiandien dienai dauguma užsieniečių yra iš Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, tačiau kartu turime ir asmenų bei vaikų iš Irako, Eritėjos, Afanistano. Asmenys kalba rusų arba anglų kalbomis, taičiau mūsų pagrindinis tikslas, kad jie sėkmingai integruotųsi į Lietuvos visuomenę ir su laiku išmoktų lietuvių kalbos, perprastų mūsų šalies sistemą ir galėtų savarankiškai ir pilnavertiškai gyventi Lietuvoje. 

Kodėl būtent prieglobstį gavusių užsieniečių vaikams yra labai svarbu dalyvauti vasaros stovyklose? 

- Vasarą vaikai leidžia namuose. Ne taip kaip dažnas mūsų, užsieniečiai neturi artimųjų  ir giminių Lietuvoje ar senelių  Lietuvos kaime, kur vaikai vasarą, kai neina į mokyklą, galėtų praleisti laiką kol tėvai dirba. Tėvai neturi finansinių galimybių apmokėti vasaros stovyklų, nes skiria lėšas įsigyti naujam gyvenimui Lietuvoje pradėti reikalingus daiktus, namų apyvokos reikmenis, drabužius ir pan. Todėl vaikai dienas leidžia namuose, nuobodžiauja, neturi galimybės bendrauti, socializuotis. Dalyvaudami stovyklos veiklose vaikai susipažintų su panašaus amžiaus vaikais, susirastų bendraminčių, plėstų savo socialinį tinklą, tobulintų lietuvių klabos žinias.

- Tai galymybė augti. Visapusiška galimybė augti tiek pabėgėlių vaikams susipažįstant su Lietuva - jos kraštovaizdžiu, žmonėmis, kultūra. Tiek stovykloje kartu dalyvaujantiems vaikams, vadovams susitinkant pabėgėlius vaikus išsklaidyti baimes, laužyti stereotipus, susidariusią visuosmenės nuomonę, susikurti savo nuomonę per patyrimą, per bendravimą, per susitikimą.

 

Mūsų kontaktai:

Vilniaus arkivyskupijos Caritas

Užsieniečių integracijos programa 

Odminių g. 12, Vilnius.

Kontaktinis asmuo ir jo telefono numeris:

Akvilė Čeponienė, tel.: +37069931977

AtnaujintiAtsisakyti